Tych widoków nie zobaczysz nigdzie indziej. Zarezerwowane są wyłącznie dla pasażerów samolotów

Podróżujący samolotami mają podczas każdego rejsu niepowtarzalną okazję. To, co rozpościera się za oknami maszyny potrafi zaprzeć dech w piersiach i zachwycać jeszcze przez długie miesiące. Istnieje bowiem kilka zjawisk, które zaobserwować można jedynie z lotu ptaka, lub tylko w tym wypadku robią takie wrażenie.

Podróże samolotami mogą wydawać się niekiedy długie i nudne, szczególnie jeśli lecimy kilka godzin. Oczywiście można próbować przespać większość lotu, jednak istnieje lepszy sposób na spędzenie choćby odrobiny czasu na pokładzie. Warto dokładnie rozejrzeć się co dzieje się za oknami. Czasami można być świadkiem niesamowitych zjawisk, których nie każdy będzie miał szansę zobaczyć.

Zobacz wideo Niewygody podróży? Ten wynalazek sprawi, że w samolocie wyśpisz się jak we własnym łóżku

Mozaika z pól uprawnych

Ten krajobraz z łatwością dostrzeżemy nawet podróżując jedynie w obrębie kraju. Mowa oczywiście o widoku wsi z lotu ptaka. Przelatujące nad wioskami samoloty widzą jednak z reguły piękne, różnokolorowe mozaiki z pól uprawnych. Największe wrażenie robi taki krajobraz późniejszą wiosną, kiedy to kwitnie rzepak. Żółte pola, przeplatające się z soczyście zielonymi oraz wypłowiałymi na słońcu skwerkami tworzą niezwykle urokliwy widok.

"Ruch" Słońca po niebie

Tego doświadczą jedynie ci podróżujący, którzy wybierają sie do innych stref czasowych. Jedni wraz z upływającym czasem stale gonią słońce, inni z kolei widzą przykładowo dwa wschody lub dwa zachody w ciągu jednego rejsu. Wszystko zależy od tego dokąd lecimy i jaką prędkość rozwija samolot. Jest to jednak popularne zjawisko i na każdym robi choćby minimalne wrażenie.

Majestatyczne góry i lodowce

Latając nad nieco wyższymi krainami geograficznymi niż niziny, można niekiedy zauważyć wierzchołki gór i lodowców. Nie jest to popularny widok, dlatego też jest tak cenny dla większości podróżujących. Często skaliste krajobrazy wyłaniają się spod grubej warstwy chmur i ukazują się na tle kolorowego nieba. Takich widoków nie da się zapomnieć.

Miasto z lotu ptaka

Na taki widok będą mogli liczyć wszyscy ci, którzy decydują się na rejsy późnym wieczorem, lub ich lot trwać będzie wystarczająco długo, by nad lądem znaleźli się po zmroku. Oświetlone miasta, a w szczególności ogromne metropolie, robią niesamowite wrażenie. Żarzące się ulice i doskonale widoczny zarys miasta będą wydawać się niemalże nierealnym widokiem. Jednakże, zamiast podziwiać to spektakularne zjawisko na fotografiach lub w telewizji, będziemy mogli zobaczyć je na własne oczy. Jeśli jednak nie miasto, to podobne wrażenie zrobić może samo lotnisko i oświetlone pasy startowe. Nocna gra świateł zawsze ma swój specyficzny klimat, w którym łatwo się zakochać.

Zorza polarna

Ten krajobraz chciałby zobaczyć chyba każdy, niezależnie z jakiej perspektywy. Nie da się jednak ukryć, że obserwacja zorzy polarnej z pokładu samolotu potrafi zawrócić w głowie. Przekonali się o tym pasażerowie popularnych linii lotniczych easyJet. To właśnie podczas jednego z rejsów pilot specjalnie zatoczył samolotem koło, by pokazać podróżującym jedyny w swoim rodzaju spektakl na niebie. Wszyscy byli w pozytywnym szoku, a reszcie pozostaje nacieszyć się fotografiami i nagraniami wideo.

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Więcej o: