Pociągiem na zagraniczne wakacje. Do tych miast dostaniecie się z Łodzi nawet w mniej niż sześć godzin

Planując zagraniczną podróż, w pierwszej kolejności sprawdzamy bilety lotnicze. Nic w tym dziwnego - w końcu jest to najszybsza i najwygodniejsza opcja. Jednak nie wszyscy wiedzą, że do niektórych krajów możemy wybrać się także pociągiem. Zobaczcie, dokąd dojedziecie koleją z Łodzi.

Nie macie jeszcze planów na wakacje? Z pomocą przychodzi portal lodz.pl, który przygotował propozycje zagranicznych kierunków dla mieszkańców centralnej Polski. Możecie dotrzeć do nich pociągiem w kilka godzin i jak się okazuje, jest z czego wybierać. Zobaczcie sami. 

Zobacz wideo Karnowski: PKP jest dużo mniej punktualne niż kolej w Ukrainie

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Gdzie można dotrzeć pociągiem z Łodzi za granicę?

Praga jest jednym z ulubionych kierunków na krótki wypad typu city break. Turystów zachwycają tu brukowane uliczki, wyjątkowa architektura i niezwykłe zabytki z okresu średniowiecza. Co ważne, wcale nie musimy lecieć tam samolotem. Jeśli nie straszna wam podróż trwająca niecałe 10 godzin, to upolujcie bilety na pociąg i udajcie się na dworzec. Cała wyprawa trwa łącznie dziewięć godzin i 34 minuty, a po drodze czeka was przesiadka w Zawierciu. 

Podobny czas zajmie nam przejazd z Łodzi do Wiednia, Bratysławy lub Kowna. W dwóch pierwszych przypadkach musimy przesiąść się w Katowicach, z kolei w ostatnim w Warszawie Centralnej. Nieco dłużej trwa podróż do Budapesztu, gdzie cała podróż (w zależności od połączeń) zajmuje ponad 12 godzin. Mękę z pewnością wynagradzają widoki i atrakcje - szumiący Dunaj, malownicze Wzgórze Zamkowe czy relaksujące baseny termalne.

Połączenia międzynarodowe z Łodzi w mniej niż sześć godzin

Jeżeli wizja ponad 10-godzinnej podróży was przeraża, możecie postawić na nieco bliższe kierunki. Świetnym pomysłem będzie np. wypad do Berlina, w którym każdy znajdzie coś dla siebie - nie tylko  miłośnicy historii oraz zabytków, ale i wielbiciele nocnego życia. Wystarczy, że wsiądziemy w Łodzi i przesiądziemy się w Kutnie, a niecałe sześć godzin później będziemy relaksować się w stolicy Niemiec. 

Równie atrakcyjną propozycją wydaje się podróż do czeskiej Ostrawy. To świetna opcja, jeśli nie czujecie się na siłach, by udać się w wielogodzinną wyprawę do Pragi. W tym przypadku (z przesiadką w Katowicach) całość łącznie zajmie nam około pięć i pół godziny. 

Więcej o: