Nie masz pieniędzy na wakacje? Tam polecisz za mniej niż 100 złotych

Dokąd na wakacje w tym roku? Szczególnie, jeśli marzą się nam zagraniczne kierunki, a jednocześnie słabo z finansami? Z pomocą przychodzą tanie linie lotnicze. Do niektórych krajów, w których można nacieszyć się słoneczną pogodą, polecimy nawet za mniej niż 100 złotych. O kierunkach na każdą kieszeń w sezonie letnim rozmawiamy z przedstawicielką linii lotniczych Ryanair.
Zobacz wideo Zobacz wideo: Dlaczego ten bilet jest taki tani? Jak oszczędzają tanie linie lotnicze

O tym, dokąd najtłumniej Polacy polecą na letnie wakacje, rozmawiamy z  Alicją Wójcik-Gołębiowską, Country Managerką CEE & Baltics w Ryanair. Z analiz linii lotniczych wynika, że w tym roku nie ma zaskoczeń: Polacy pragną ciepła i słońca. Dlatego najczęściej wybierają Chorwację, Grecję lub Hiszpanię.

- Największym zainteresowaniem na ten sezon letni tradycyjnie cieszą się kierunki hiszpańskie, greckie, chorwackie, oczywiście Portugalia i Włochy. Tam Polacy latają najczęściej - mówi nam Alicja Wójcik-Gołębiowska.

Wśród naszych rodaków wzrasta jednak ciekawość i otwartość na zupełnie inne regiony, mniej kojarzące się z letnim wypoczynkiem. Mowa tu chociażby o lotach wewnątrzkrajowych. - Rośnie też zainteresowanie Skandynawią i Francją, a więc mamy tutaj dość szerokie spektrum - zaznacza nasza rozmówczyni.

Tanie wakacje 2023 za granicą. Tam polecisz za mniej niż 100 złotych!

Jeśli natomiast chcemy zaoszczędzić lub zwyczajnie nie stać nas na wysokobudżetową podróż - nie wszystko stracone, nadal możemy zobaczyć kawałek świata! Wystarczy uważnie śledzić stronę tanich linii lotniczych, bo jak wiadomo - w przypadku każdej z nich - ceny zmieniają się bardzo dynamicznie. Poza tym zależą też od wielu czynników: m.in. portu lotniczego, z którego chcemy wyruszyć, zapotrzebowania sezonu i pory roku.

Gdzie w tym roku polecimy najtaniej? - Polecam monitorować naszą stronę, ponieważ w okresie wakacyjnym często pojawiają się tam atrakcyjne propozycje. Np. w maju można było kupić bilety do Włoch poniżej 120 złotych w jedną stronę  - zauważa specjalistka. 

Ale da się i taniej. - Za mniej niż 100 zł w jedną stronę polecimy np. do Rygi. W podobnej cenie można również znaleźć Chorwację, m.in. Zadar, trafiają się też kierunki włoskie - wymienia Wójcik-Gołębiowska. Podkreśla jednak, że ceny wciąż się zmieniają: inny jest koszt lotów z Modlina, inny np. z Poznania czy Krakowa. - Natomiast z każdego z tych miast można znaleźć fajne promocje w ciepłych kierunkach - podsumowuje nasza rozmówczyni.

Gdzie lecieć? Mnóstwo ciekawych kierunków na lato 2023

Najciekawsze propozycje Ryanaira na lato 2023 to m.in. loty z Krakowa do francuskich miast Lourdes i Tuluzy, włoskiej Perugia, niemieckiego Memmingen, na grecką wyspę Rodos i do bułgarskiej Varny. Z Gdańska z kolei możemy wybrać się do Podgoricy w Czarnogórze lub na Teneryfę. Z Poznania polecimy do Burgas w Bułgarii oraz do Pafos na Cyprze. Z Rzeszowa z kolei można latać na wakacje do chorwackiego Zadaru.

Budżetowe wakacje. Które lotniska w Polsce oferują najtańsze loty?

O tym, gdzie najlepiej jechać na wakacje, jeśli jest się "młodym i spłukanym" w przystępny sposób opowiedział pewien TikToker, prowadzący konto o nazwie @relaxingparadiseyoutube. W zestawieniu, które przygotował, są kierunki, które można odwiedzić nie wydając jednocześnie fortuny. Ważnym punktem było to, że skupił się na destynacjach pozaeuropejskich, które cieszą się jednak największą popularnością. Na liście znalazły się m.in. Turcja i Filipiny.

Ale jest jeszcze jeden "myk" na tanie podróżowanie. W marcu 2023 roku serwis kiwi.com przeprowadził analizę lotnisk, gwarantujących najlepsze ceny biletów. Jeżeli macie w planach dalszą podróż, dobrym pomysłem będzie sprawdzenie lotów z portu w Modlinie - za rejsy długodystansowe zapłacimy stąd średnio 259 euro - czyli około 1,2 tys. złotych.

Jak wynika z analizy, pasażerowie najczęściej latają z Modlina do Kanady, USA czy na Sri Lankę. Z kolei rejsy na bliski Wschód lub do Azji najtaniej wyjdą z Katowic. Niekwestionowanym liderem natomiast w zakresie tanich lotów europejskich jest Trójmiasto i okolice. Z Gdańska m.in. ludzie najchętniej latają do Szwecji, Norwegii oraz Wielkiej Brytanii. 

Więcej o: