Tanie wakacje 2023, czyli dokąd można pojechać za 2500 złotych? Lista egzotycznych kierunków

Tanie wakacje 2023 to jeden z tematów, który nieustannie powraca. Wszystko za sprawą wysokiej inflacji i nieustannie rosnących kosztów życia. Codzienne wydatki sprawiają, że coraz więcej osób nie może pozwolić sobie w tym roku na wyjazd. Analizujemy, gdzie można spędzić urlop za kwotę rzędu 2 500 złotych za osobę. Pod lupę bierzemy różne zagraniczne kierunki.
Zobacz wideo "Nie polecę, nie warto", czyli jak oszczędzić na wakacjach. Bronek radzi w "Co tak drogo"

Już o początku bieżącego roku wiele osób próbuje zorganizować tanie wakacje 2023. Choć do tej pory zaplanowanie wyjazdu wiązało się głównie z otrzymaniem odpowiedniej ilości dni wolnych od pracy i znalezieniu ciekawej oferty, to tym razem sytuacja jest nieco inna. Za sprawą wszechobecnej drożyzny wielu Polaków nie decyduje się na wyjazd, a inni próbują zaoszczędzić i odkładają plany na wrzesień lub październik. 

Tanie wakacje, czyli dokąd wyjedziesz za 2,5 tys. złotych?

Nie od dziś wiadomo, że wyjazd przed lub po sezonie ma wiele zalet. Jedną z nich jest niższa cena, lub choćby brak tłumów i możliwość odpoczynku w ciszy. Stąd niektórzy realizują plany wakacyjne w maju, na początku czerwca, albo jesienią. Jeśli jednak masz ochotę wyruszyć gdzieś latem, a twój portfel nie pęka w szwach, sprawdź, dokąd możesz się udać, nie wydając kroci.

Jak wynika z badania społecznego przeprowadzonego przez Research Partner oraz Travelplanet.pl, mimo rosnących kosztów życia aż 49 Polaków zadeklarowało, iż zamierza w tym roku wyjechać na wakacje. Ponad 30 procent ankietowanych chce zrealizować plany na terenie kraju, a 18 procent szuka ofert za granicą. Kluczowy jest także budżet, wyniki wskazują, iż respondenci w przeważającej większości są gotowi wydać nie więcej niż 2500 złotych.

Okazuje się, że taki scenariusz jest możliwy, ważny jest jednak termin oraz kierunek wakacyjny. Z opublikowanego raportu wynika, że dwuosobowe wyjazdy to najczęściej poszukiwana opcja.

Budżet 2500 zł wystarczyłby na wakacje dla dwóch osób w czerwcu lub wrześniu, z przelotem i wyżywieniem HB w hotelach 3 gwiazdkowych na Riwierze Tureckiej lub w Bułgarii

- informują analitycy. Wyjaśniamy, że opcja wyżywienia określana jako "HB" to nic innego jak śniadanie wliczone w cenę pobytu. Specjaliści zaznaczają, że w takiej cenie można trafić również na obiekty czterogwiazdkowe. Najtaniej już w czasie wakacji szkolnych będzie w Bułgarii. Za tygodniowy odpoczynek z przelotem oraz śniadaniem zapłacisz od około 1400 złotych.

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Masz większy budżet? Te kierunki stoją przed tobą otworem

Wśród respondentów, aż jedna trzecia potencjalnych klientów zadeklarowała, że jest gotowa wydać maksymalnie 5000 złotych na letni odpoczynek. W tej kwocie można już zorganizować wyjazd nawet dla trzech osób. W grę wchodzi przelot, tygodniowy odpoczynek oraz wyżywienie w formie śniadania. 

Zdaniem specjalistów najlepszym rozwiązaniem jest poszukiwanie ofert na czerwiec, lub dopiero na wrzesień. Wówczas oferty w Bułgarii zaczynają się od 1300 złotych za osobę. Kuszącą informacją jest fakt, że w tym terminie za wakacje all inclusive w Turcji zapłacisz jedynie 1600 złotych. Poza tym analitycy wskazują, że warto poszukać ofert do poniższych miejsc:

  • Hiszpania,
  • Egipt,
  • Grecja,
  • Tunezja.
Poza wysokim sezonem za 5000 zł dwie osoby spędzą wakacje All Inclusive z przelotem w 4 gwiazdkowym hotelu w Bułgarii (od ok. 1400 zł na osobę), Turcji (od 1600 zł) i – nieco powyżej założonego budżetu – w Egipcie (od 1800 zł)

- informują autorzy raportu. Zatem tanie wakacje 2023 są możliwe, wystarczy poświęcić nieco więcej czasu i poszukać interesujących ofert. Odpowiednie wyszukiwarki oraz strony biur podróży pozwalają wpisać takie parametry jak, zakładany budżet, ilość osób, formę wyżywienia, transport, czy długość pobytu, dzięki czemu w kilka minut pozyskasz interesujące możliwości wyjazdu nie tylko za granicą.

Więcej o: