Zwiększ komfort podczas kolejnej podróży samolotem. Stewardesa ujawnia, jak latać pierwszą klasą... za darmo

Wielu pasażerów marzy o podróżowaniu w klasie pierwszej, szczególnie podczas dłuższego połączenia. Zwykle jednak rezygnują z pomysłu po zobaczeniu ceny, jaką trzeba zapłacić za lot w bardziej komfortowych warunkach. Jak się okazuje, istnieje sposób, by zdobyć wymarzone miejsce... za darmo.

Cierra Mistt to stewardesa związana z linią American Airlines, która zgromadziła już ponad 3,2 mln obserwujących na TikToku. Dzieli się z nimi licznymi poradami, trikami podróżniczymi, a także ujawnia pewne sekrety, o których nie mówi się głośno. Tym razem pokazała, jak zwiększyć szansę na spędzenie lotu w pierwszej klasie - i to bezpłatnie. 

Zobacz wideo Twój lot się nie odbył? Co zrobić w takiej sytuacji? Ekspertka wyjaśnia

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Triki stewardesy. Podróżowanie w pierwszej klasie za darmo

Choć miejsca z klasy pierwszej czy biznesowej znajdują się z przodu samolotu, to stewardesa poradziła, by rezerwować siedzenia w ostatnim rzędzie. Dlaczego? Jeśli dany lot nie jest zapełniony, to pracownicy przenoszą pasażerów, by ciężar na pokładzie był odpowiednio rozmieszczony.

W takim przypadku stewardesy wybiorą osoby na samym końcu, bo wtedy mogą usiąść na ich miejscach w przerwach od pracy

- mówiła stewardesa na nagraniu. 

Linie lotnicze przenoszą pasażerów z klasy ekonomicznej

Jednak to nie jedyny sposób na zapewnienie sobie wygodniejszej podróży... jeśli nie zależy wam mocno na czasie. Czasami może zdarzyć się, że pracownicy przy bramce ogłoszą, że dany lot jest przepełniony. Choć dla wielu informacja ta jest prawdziwym koszmarem, to dla innych okazją nie do przegapienia. 

Linie lotnicze szukają wówczas ochotników do zmiany rezerwacji, oferując rekompensatę pieniężną i bilet na następny lot. Cierra poradziła, że warto przyjąć ofertę, a następnie upewnić się, że pracownik umieści nas w wyższej klasie, by wynagrodzić nam stracony czas. "To działa w ponad 99 procentach przypadków" - zakończyła. 

Więcej o: