Para sprawdziła, czy alkohol na all-inclusive to rzeczywiście alkohol. Wyniki "eksperymentu" zaskakują

Niektóre biura podróży oferują bardzo tanie oferty wakacji all-inclusive. Pewna para z TikToka postanowiła sprawdzić czy hotele, w których tego rodzaju pobyt można wykupić, przypadkiem nie oszukują swoich klientów. Chodzi o zawartość alkoholu w drinkach, które serwowane są w hotelowych barach.
Zobacz wideo Zobacz wideo: Wojciechowski i Tuchlińska na wakacjach. Jak się bawią? Milioner podsumował

Zresztą, jakość różnego rodzaju produktów oferowanych na tanich wakacjach all-inclusive jest często bardzo dyskusyjna i pozostawia wiele do życzenia - to akurat nie jest tajemnicą. TikTokerzy prowadzący konto o nazwie @cheapholidayexpert postanowili sprawdzić czy drinki, które oferuje ich hotel w Turcji, są rozcieńczane np. wodą.

- Pomyśleliśmy, że przeprowadzimy eksperyment, czy te alkohole są prawdziwe - mówi na nagraniu TikTokerka o imieniu Chelsea i pokazuje do kamery refraktometr, służący do pomiaru procent objętościowych alkoholu, tzw. optyczny alkoholomierz. 

Na pierwszy ogień poszedł gin, który według oznaczeń producenta na etykiecie powinien zawierać 37,5 procent alkoholu. Na początku, towarzyszący Chelsea James umieścił kilka kropel cieczy na urządzeniu dokonującym pomiarów, a jego koleżanka odczytała wynik. Okazało się, że hotelowy trunek miał o 4,5 procent mniej alkoholu, niż wskazywała etykieta - 33 proc. Pod tym samym kątem sprawdzili hotelową wódkę i wyniki były podobne. 

"Dosłownie widzieliśmy, jak zrywają plomby"

Jednocześnie Chelsea stwierdziła, że jej zdaniem alkohole nie były rozcieńczane w hotelu.

Dosłownie widzieliśmy, jak zrywają plomby z zupełnie nowych butelek, więc nie mogę powiedzieć, że rozwodniono to tutaj w hotelu

- oznajmiła TikTokerka.

Film stał się bardzo popularny i zebrał blisko 180 komentarzy. Internauci głównie wymienili się pod nim swoimi doświadczenia z budżetowych wakacji all-inclusive, wspominając kiepskiej jakości jedzenie i drinki. "Niemal straciłam kubki smakowe" - wyznawała jedna z użytkowniczek". Inni żartobliwie komentowali inicjatywę Chelsea i James, pisząc m.in. np. "zasługujecie na Nagrodę Nobla dla ludzkości". Jeszcze nini zwracali uwagę, że odczyt mógł być nieprawidłowy.

Te refraktometry muszą być odpowiednio skalibrowane. Czy kalibrowano go wodą destylowaną?

- zapytał jeden z komentujących.

Źródło: TikTok

Więcej o: