Polski zamek pojawił się w teledysku znanego zespołu. Wcześniej Jarosław Kaczyński obiecał jego remont

Zespół k-popowy Enhypen wypuścił niedawno swój najnowszy teledysk. W klipie pojawia się Zamek Krzyżtopór w Ujeździe. Utwór "Bite me" ma obecnie 27 milionów wyświetleń w serwisie YouTube. Pracownicy działu promocji zamku zdradzili, że cały projekt do ostatniej chwili pozostawał tajemnicą.

Polskie lokalizacje nie raz i nie dwa miały okazję pojawić się w wielkich, zagranicznych produkcjach. "Lista Schindlera" nagrywana była częściowo w krakowskiej dzielnicy Kazimierz. Tom Hanks przechadzał się ulicami Wrocławia (udającego Berlin) w "Moście szpiegów", a Góry Stołowe były tłem do nagrywania "Opowieści z Narnii". Niedawno szeroką sławę zyskał Zamek Krzyżtopór, który podziwiać można w teledysku południowokoreańskiego zespołu Enhypen.

Zobacz wideo Tak powstaje tajemniczy „Zamek w Stobnicy". Byliśmy na miejscu

K-popowy zespół Enhypen nagrał teledysk w Zamku Krzyżtopór

 

"Wraz z zespołem do Zamku Krzyżotopór przyjechała duża ekipa filmowa. Jako plan teledysku ekipa wykorzystała dziedziniec i ogrody", zdradziła w rozmowie z Polsat News Natalia Szydło z działu promocji zamku. Dodała też, że ujęcia nagrywano piątego kwietnia tego roku, a całe przedsięwzięcie owiane było tajemnicą do samego końca. 

Utwór "Bite me", w którym pojawiają się ruiny polskiego zamku, miał premierę 22 maja. Od tej pory zyskał aż 27 milionów wyświetleń i ponad 180 tysięcy komentarzy w serwisie YouTube. Jeden z członków zespołu - Jungwon, w wywiadzie z Cosmopolitan przyznał, że Polska jest jednym z jego ulubionych krajów i z chęcią by tu wrócił. 

Zamek Krzyżtopór ma zostać odremontowany. Obietnica Jarosława Kaczyńskiego

Już w 2017 roku Jarosław Kaczyński zapowiadał, że planuje odbudować polskie zamki. Do realizacji planu ostatecznie nie doszło. Jakiś czas temu jednak temat powrócił na tapet. Podczas majowej konwencji partii PiS w Warszawie stwierdził, że "Musimy starać się stworzyć perspektywę wielkiej rewitalizacji polskich zabytków, a także całych miast. Zadaniem jest też odbudowa tego wszystkiego, co utraciliśmy w kolejnych wojnach. Tutaj można sięgnąć bardzo daleko, bo jeżeli na przykład Krzyżtopór, ten wielki zamek chcielibyśmy odbudować, to przecież sięgamy aż do wojen szwedzkich". 

Barokowa rezydencja pałacowa z siedemnastego wieku jest popularnym wśród zwiedzających punktem turystycznym południowej Polski. Zamek zyskał miano pomnika historii, jednak od lat wymaga prac remontowych, które pozwolą uchronić go przed popadnięciem w dalszą ruinę.

Więcej o: