Chcesz uniknąć ogromnych kosztów na lotnisku? Tani przewoźnik radzi, jak odprawić się zupełnie za darmo

Niezależnie od tego dokąd i skąd lecisz, ani od tego, z jakiego usług przewoźnika korzystasz, wszystkich czeka to samo - odprawa. Przez jednych znienawidzona, dla innych stresująca, jednak zawsze obowiązkowa, a do tego również płatna. Budżetowy przewoźnik Wizzair ostrzega jednak, że odprawa na lotnisku może słono kosztować. Da się tego na całe szczęście uniknąć, ale trzeba wiedzieć jak.

Zbliżający się sezon urlopowy to czas, w którym wiele Polaków będzie wyjeżdżało za granicę, by spędzić swój wolny czas w najróżniejszych zakątkach świata. Wiele z nich jako transport wybierze lub już wybrało samolot, a prym wiodą tani przewoźnicy jak Wizzair, czy Ryanair, którzy mogą pochwalić się korzystnymi ofertami. Niestety na lotnisku może okazać się, że będziemy zmuszeni zapłacić dodatkowe sumy za odprawę, dlatego linie lotnicze ostrzegają, że można tych opłat uniknąć stosując się do prostych zasad.

Zobacz wideo Niewygody podróży? Ten wynalazek sprawi, że w samolocie wyśpisz się jak we własnym łóżku

Odprawa online, czy na lotnisku?

Z liniami lotniczymi Wizzair pasażerowie mogą odprawić się na dwa sposoby. Jednym z nich jest coraz popularniejsza i bardziej lubiana odprawa online. Najczęściej można skorzystać z tej możliwości jeszcze z zacisza własnego domu, dzięki czemu cały proces można zrobić bez pośpiechu. Co więcej, jeśli skorzystaliśmy z oferty niestandardowej i przykładowo dopłaciliśmy za wybór miejsca, możemy odprawić się nawet do 30 dni przed dniem wylotu, co jest ogromnym ułatwieniem, szczególnie dla zapominalskich. Drugą opcją zaś jest tradycyjna odprawa przy okienku na lotnisku, choć ta niestety nierzadko wiążę się z długim oczekiwaniem w kolejce i... dodatkowymi kosztami.

Choć przy kupnie standardowego biletu możemy być pewni, że koszty odprawy online będą wliczone w cenę, to pojawia się nieco problematyczna kwestia. Czas dokonania odprawy jest ograniczony do 48 godzin przed odlotem, a jeśli zdarzy nam się zapomnieć jej wykonać, to na lotnisku możemy spotkać się z nieprzyjemnościami. Wówczas każdy zapominalski pasażer zapłaci dodatkowe 180 złotych. Należy więc pamiętać, by odprawić nie tylko siebie, ale przypomnieć o tym swoim bliskim. Jeśli wybieracie się na wakacje całą rodziną, nie wystarczy odprawa wyłącznie jednego członka. Jeśli jednak odprawa online nie jest dostępną opcją na danym lotnisku, wówczas przewoźnik ma obowiązek zapewnić pasażerom darmową odprawę stacjonarnie. Według strony przewoźnika Wizzair, na odprawę w trybie online nie ma co liczyć na lotniskach w:

  • Al-Massira,
  • Marakeszu,
  • Korfu,
  • Majorce,
  • Kutaisi,
  • Saragossie i Dubaju (rejsy do Budapesztu).

Zawsze warto dodatkowo upewnić się co do możliwości odprawy online na stronie wybranego przewoźnika oraz lotniska. 

Chcesz odprawić się za darmo? Zrób to w ten sposób

Najlepszym sposobem na prostą i bezpieczną odprawę online jest użycie autoryzowanej aplikacji, którą można pobrać na oficjalnej stronie internetowej Wizzair. Za pomocą kilku kliknięć możemy z łatwością odprawić się jeszcze przed wyjazdem na lotnisko. Wystarczy znaleźć swój lot lub wyszukać rezerwację miejsc po jej numerze i naszych danych. Należy przygotować również numer dowodu lub paszportu, które będą potrzebne do dopełnienia formalności przed podróżą. Będzie to o wiele szybszy wariant, niż oczekiwanie w kolejce i gonitwa z czasem.

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Więcej o: