Zobaczyła ten przedmiot, spacerując po plaży. Po tym, jak go porzuciła, okazało się, że to unikat

Kobieta spacerująca po plaży w stanie Kalifornia zauważyła nietypowy przedmiot. Nieregularna, ciemna bryła nic jej nie przypominała, dlatego postanowiła ją pozostawić na miejscu. Po wrzuceniu zdjęć do sieci okazało się, że było to prehistoryczne znalezisko.

Jennifer Schuh, która wybrała się na spacer po plaży w Kalifornii znalazła nietypowy przedmiot. Turystka, zanim go porzuciła, sfotografowała go i zamieściła zdjęcia w jednym z portali społecznościowych. Jak się później okazało, był to ząb mastodonta. Ssaki te wyginęły około 10 tysięcy lat temu. 

Zobacz wideo Policja z użyciem dronów wyłapuje łamiących przepisy cyklistów i pieszych. W kilka chwil wpadło 14 rowerzystów

Amerykanka zauważyła tajemniczy przedmiot wystający z piasku. Stwierdziła, że jest bezużyteczny

Kobieta, która dokonała niezwykłego odkrycia, spacerowała plażą w Rio del Mar na środkowym wybrzeżu Kalifornii. Z piasku wystawał nietypowy przedmiot. Kiedy bliżej mu się przyjrzała, stwierdziła, że jest on bezużyteczny i porzuciła go na plaży. Przedtem jednak zrobiła mu kilka zdjęć, które zamieściła w mediach społecznościowych. Komentarze, jakie pojawiły się pod udostępnionym zdjęciem, bardzo ją zaskoczyły - jednym z internautów, którzy skomentowali fotografię, był doradca ds. zbiorów paleontologicznych z Muzeum Historii Naturalnej w Santa Cruz.

Ząb mastodonta to wyjątkowe znalezisko. Trzonowiec trafił do muzeum

Wayne Thompson, pracownik Muzeum Historii Naturalnej w Santa Cruz, który skomentował zdjęcie tajemniczego przedmiotu, poprosił kobietę, aby do niego zadzwoniła, kiedy tylko będzie miała taką możliwość. Jennifer Schuh wróciła w miejsce, w którym sfotografowała przedmiot - niestety, już go tam nie było. 

Ząb mastodonta odnalazł pewien mężczyzna, który dopiero oglądając wiadomości, zorientował się, że znalazł coś cennego. Aktualnie ząb znajduje się w Muzeum Historii Naturalnej w Santa Cruz. Za kilka miesięcy ma znaleźć się w stałej ekspozycji razem z czaszką mastodonta. 

Mastodonty to trąbowce, które wyginęły około dziesięciu tysięcy lat temu. Mierzyły nawet trzy metry wysokości i ważyły około czterech, do pięciu ton. Żyły na obszarach leśnych. Przyczyny ich wyginięcia są wciąż dyskutowane i szczegółowo badane.  

Więcej podobnych artykułów znajdziecie na Gazeta.pl

Więcej o: