Oto 10 najpiękniejszych plaż w Polsce. Która znalazła się na szczycie? "Słynie z białego piasku"

Portal Tripadvisor opublikował najnowszy ranking najpiękniejszych plaż w Polsce. Zestawienie powstało na podstawie zebranych opinii wśród turystów i internautów. Które plaża uplasowała się na szczycie podium? Czołówkę zdominował tak naprawdę jeden region.
Zobacz wideo Zobacz wideo: Sprytna wyprawa na plażę, czyli zrób sobie torbę, grilla i wkłady do lodówki, a potem ukryj cenne rzeczy!

Według najnowszego rankingu polskich plaż z 2023 roku, na niekwestionowaną koronę zasługuje ta sopocka. "Położona na północnym wybrzeżu Polski, w pobliżu Gdańska plaża Sopot słynie z białego piasku, pobliskich sklepów, restauracji i wydarzeń kulturalnych" - piszą twórcy rankingu. Miejsce doczekało się 4,5 gwiazdek na podstawie 1624 opinii różnych osób.

Internauci podzielili się swoimi spostrzeżeniami w komentarzach pod artykułem. "Wspaniała, piaszczysta plaża z wieloma opcjami jedzenia i rozrywki" - pisze jeden z użytkowników TripAdvisor. Wielu internautów rekomenduje wizytę tam w miesiącach poza sezonem.

Gdzie na wakacje w Polsce? Oto 10 najlepszych plaż w naszym kraju

"Nawet w październiku, plaża ta jest doskonałym miejscem na spacery. Ponieważ byliśmy poza sezonem, wszędzie wydawało się być cicho" - dodaje inna użytkowniczka platformy.

Drugie miejsce w rankingu zajęła plaża w Świnoujściu. Opinię na jej temat zamieściło 466 osób. Plaża otrzymała ocenę 4,5 gwiazdki. Internauci zwrócili uwagę na ważny szczegół, który wyróżnia ją spośród pozostałych.

"Jedna z ładniejszych plaż w Polsce, jeśli nie w regionie" - uważa jeden z użytkowników. "(...) Jest szeroka, długa i urozmaicona" - pisze i dodaje, że ważny punktem jest niedawno otwarta, transgraniczna promenada łącząca Świnoujście z niemiecką gminą Heringsdorf. Spacerując nią można zobaczyć np. kilka niemieckich, nadmorskich miejscowości.

"Może nie najlepsza plaża na świecie, ale ma swój urok"

"Gorąco polecam to miejsce. Choć może nie jest to najlepsza plaża na świecie, ale ma swój urok" - dodaje inny internauta. 

Na trzecim miejscu znalazła się plaża w Gdańsku - a dokładnie, ta w Jelitkowie. Przyznano jej również 4,5 gwiazdki, a oceniło ją 279 osób. Jej niekwestionowaną zaletą, o której wspomniano w wielu opiniach, jest przede wszystkim lokalizacja. Łatwo można dostać się z niej i do centrum Gdańska, i Sopotu. Poza tym, w porównaniu z innymi nadmorskimi plażami, jest ona dość umiarkowanie zatłoczona.

"Bardzo ładna plaża, łatwy dojazd, przyjemne zachody słońca, toalety w pobliżu, blisko spacerkiem do Sopotu" - uważa jedna z turystek. "Zabraliśmy lornetki, żeby obserwować statki. Bez problemu widać stąd Sopot, Gdańsk, a nawet Gdynię" - dodaje. 

O trzecie miejsce w zestawieniu Jelitkowo zawalczyło z plażą miejską w Gdyni. W rankingu nie zabrakło także położonego na samym krańcu Półwyspu Helskiego, malowniczego kąpieliska Hel. Oprócz tego, w najlepszej dziesiątce znajdziemy m.in. plaże w Brzeźnie, Łebie, Krynicy Morskiej i Dębkach

Ranking najlepszych polskich plaż 2023 według TripAdvisor prezentuje się następująco:

  1. Plaża w Sopocie
  2. Plaża w Świnoujściu
  3. Plaża w Jelitkowie
  4. Plaża w Gdyni
  5. Plaża na Helu
  6. Plaża w Stogach
  7. Plaża w Brzeźnie
  8. Plaża w Łebie
  9. Plaża w Krynicy Morskiej
  10. Plaża w Dębkach

Źródło: TripAdvisor

Więcej o: