W tych miejscach zagrzmi w Boże Ciało. Pogorszenie pogody odczujemy w wielu regionach Polski

Pogoda na długi weekend czerwcowy zapowiada się gorzej niż w ostatnich tygodniach. W wielu miejscach czekają nas burze z gradem i przelotne opady deszczu. W Boże Ciało lepiej będzie mieć pod ręką parasol.

W maju i na początku czerwca można było cieszyć się wieloma słonecznymi dniami. W Boże Ciało będzie można spodziewać się powrotu opadów. W niektórych miejscach pojawią się nawet burze z gradem. Pogoda w długi weekend prawdopodobnie rozczaruje turystów. Deszcze jednak okażą się zbawienne dla rolników i ich upraw.

Zobacz wideo Rowerzysta jechał pod prąd na rondzie i zderzył się z autem

Po wyżach Wiola i Xamara czeka nas napływ chłodnego powietrza znad Atlantyku

Aktualnie Polska znajduje się jeszcze pod wpływem wyżów Wiola i Xamara. Niedługo jednak do naszego kraju zacznie napływać chłodne powietrze znad Atlantyku, a następnie cieplejsze i wilgotniejsze masy powietrza znad Morza Śródziemnego. Dzisiaj w większości regionów Polski będzie można cieszyć się słoneczną pogodą, na południu kraju czeka nas wzrost zachmurzenia i przelotne opady deszczu. Z kolei już jutro w południowych, a w późniejszych godzinach również we wschodnich i centralnych częściach kraju pojawią się burze. Środa natomiast zapowiada się dość pogodnie na północy i zachodzie. W pozostałych regionach będą możliwe przelotne opady deszczu i duże zachmurzenie. 

Jaka pogoda czeka nas w Boże Ciało? Będzie ciepło, w wielu miejscach możliwe burze

W czwartek, w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, w całej Polsce zachmurzenie będzie małe lub umiarkowane, jedynie na południu i wschodzie kraju pojawią się opady deszczu, w niektórych miejscach wystąpią silne burze. Temperatura wyniesie od 24 st. C w południowych województwach do 27 st. C w Szczecinie. Powieje południowo-wschodni wiatr słaby i umiarkowany.

W piątek pogoda będzie podobna - maksymalna temperatura wyniesie od 25 do 27 st. C, w niektórych miejscach wciąż będzie można spodziewać się burz i przelotnych opadów deszczu. W weekend będzie pogodniej, jednak nadal w centralnych i wschodnich częściach kraju będą pojawiały się przelotne opady deszczu. Wciąż będzie wiał słaby i umiarkowany wiatr północno-wschodni.

Więcej podobnych artykułów znajdziecie na Gazeta.pl

Więcej o: