Oferują imprezy tysiące metrów nad ziemią. Cena za godzinę w luksusowym samolocie zwala z nóg

Turyści z całego świata chętnie podróżują do Dubaju w poszukiwaniu relaksu w iście luksusowych warunkach. Teraz mają możliwość przeniesienia doświadczeń na zupełnie inny poziom... i wysokość. Firma FIVE Hotels & Resorts w Dubaju właśnie wprowadziła do swojej oferty ekskulsywne imprezowe samoloty.

Firma Five Hotels & Resorts z siedzibą w Dubaju jest właścicielem luksusowych hoteli, a teraz także także prywatnego, luksusowego odrzutowca. Jak donosi serwis simpleflying.com, maszynna jest przeznaczona dla maksymalnie 16 pasażerów i umożliwia połączenia z takmi miastami jak Paryż, Londyn, Pekin czy Seul. Co zastaniemy w środku? 

Zobacz wideo Czy przewoźnik ma obowiązek zwrócić pieniądze za lot, który się nie odbył? Kuna: Tak

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Imprezy tysiące metrów nad ziemią

Zmodyfikowany Airbus ACJ TwoTwenty to odrzutowiec biznesowy, który gwarantuje gościom 73 metrów kwadratowych przestrzeni. Kabina jest wyposażona nie tylko w wygodne fotele, ale i łóżka dla maksymalnie ośmiu osób, w tym w głównym apartamencie z łóżkiem typu king-size. Nie brakuje szybkiego internetu, dwóch 55-calowych telewizorów, pryszniców, a nawet... iPada Pro dla każdego pasażera. Całości nadano imprezowego charakteru dzięki fioletowemu oświetleniu led. 

Decydując się na luksusowe chwile, nie musicimy martwić się także o jedzenie. W samolocie znajduje się w pełni wyposażona kuchnia i duży stół z miejscem dla ośmiu osób. 

Zaczęliśmy myśleć o sobie jako o firmie rozrywkowej

- poinformował biznesmen Kabir Mulchandan cytowany przez travelandleisureasia.com.

 

Droga przyjemność nie tylko dla pasażerów, ale i środowiska

Ile kosztuje luksusowa impreza w przestworzach? Firma życzy sobie od 13 do 14 tys. dolarów za godzinę, czyli około 54,6-58,8 tys. zł. Jednak cena nie jest jedyną kwestią, która budzi wątpliwości. Po zapowiedzi nowej oferty Five Hotels & Resorts pojawiło się wiele głosów krytyki na temat wpływu na środowisko. 

Kolejny przykład ultra bogatych faszystów niszczących matkę ziemię

- pisała jedna z internautek pod instagramowym postem na profilu "pubity". 

Jakby problemy globalnego ocieplenia nie wystarczały same w sobie

- czytamy. 

Firma FIVE odpowiedziała na niektóre zarzuty i zobowiązała się do zrekompensowania rocnzych emisji co2 przez zakup kredytów wędlowych, umożliwiając pasażerom wspieranie działań na rzecz ochrony różnorodności biologicznej Rimba Raya na indonezyjskim Borne. Te są pokrywane w ramach kosztów czateru samolotu. 

Więcej o: