Gdzie na wakacje? To miejsce kusi bajkową plażą i znajduje się w Polsce. Padniesz z wrażenia, widząc, jak tam pięknie

Gdzie na wakacje w roku 2023? Coraz więcej turystów decyduje się pozostawić najpopularniejsze kurorty w tyle, na rzecz spokojnych miejscowości, gdzie odpoczniemy nie tylko fizycznie, ale również psychicznie. Cisza, spokój, zieleń i piękno natury. To wszystko można znaleźć w Mikoszewie. Ta niezbyt znana nadmorska miejscowość może cię jeszcze zaskoczyć, i to pozytywnie.

Gdzie na wakacje? Kto nie marzył o spokojnym wypoczynku w nadmorskiej wsi? Jak się jednak okazuje, da się takie marzenia spełnić i to bez większego wysiłku. Wiele turystów preferuje oddalone od popularnych kurortów miejscowości, by zaznać odrobiny spokoju od głośnych tłumów. Warto więc dokładnie rozeznać się w ofertach noclegowych, bowiem łatwo znaleźć w niewielkich miejscowościach turystyczne perełki, o których jeszcze nie zdążyły usłyszeć masy urlopowiczów. 

Zobacz wideo Przekonaj się, jak piękny potrafi być nasz kraj. Wybraliśmy 5 tras rowerowych w Polsce

Gdzie na wakacje? Nad rzekę i nad morze

Turyści, którzy zdecydują się na wypoczynek w Mikoszewie, nie będą musieli wybierać, czy wolą swój czas wolny spędzić nad rzeką, czy na pięknej, szerokiej plaży. Na miejscu czekają nas obie atrakcje, bowiem Mikoszewo położone jest na Mierzei Wiślanej. Co prawda od centrum wsi do brzegu morza trzeba przejść 1,5 kilometra, ale naprawdę warto to zrobić. Przy zejściu 89 znajduje się strzeżone kąpielisko, gdzie wszyscy urlopowicze mogą bezpiecznie spędzać czas. Dodatkowym plusem plaży w Mikoszewie jest łagodny spadek do dna morskiego, dzięki czemu wejście do morza nie skończy się przysłowiowym skokiem na głęboką wodę.

Jeśli zdecydujemy się jednak na wypoczynek nad rzeką, warto wybrać się na rejs promem po Wiśle. Co prawda, trwa on z reguły około pięciu minut, ale mimo tego cieszy się popularnością wśród turystów, szczególnie tych, którzy na wakacje wybierają się z pociechami. Przeprawa promem na drugą stronę rzeki może być ciekawym urozmaiceniem wyjazdu dla całej rodziny.

Udaj się do parku krajobrazowego nie pożałujesz

Park Krajobrazowy Mierzeja Wiślana to prawdziwa gratka dla miłośników przyrody. Obszar parku obejmuje tereny Krynicy Morskiej i Sztutowa, a cała powierzchnia przekracza 4000 hektarów. Na terenie parku można podziwiać wydmy przednie, szare i brunatne oraz piaszczyste plaże, z których słynie polskie wybrzeże. To również tu znajdują się Żuławy Wiślane, delta największej rzeki na terenie naszego kraju. Jest to najniżej położony obszar polski, nazywany również depresją geograficzną. Wszystko dlatego, że część Żuław znajduje się poniżej poziomu morza. W Parku Krajobrazowym Mierzeja Wiślana spotkać można również zróżnicowaną faunę, w tym lisy, jelenie, czy dziki. Pracownicy parku zajmują się także edukacją ekologiczną i prowadzą interesujące warsztaty dla dzieci i młodzieży.

Zawsze blisko miasta

Dodatkową zaletą Mikoszewa jest jego położenie. Znajduje się bowiem około 30 kilometrów od Gdańska, w którym atrakcji turystycznych nie brakuje. W stolicy Pomorza można odwiedzić Muzeum II Wojny Światowej lub udać się na zachwycające architekturą Stare Miasto, gdzie aż roi się od urokliwych kawiarni i sklepów z pamiątkami. Mikoszewo jest jednak położone nie tylko blisko Trójmiasta. W niecałe 10 minut dojedziemy stąd do Jantaru lub Stegny, czyli nieco popularniejszych kurortów nad Bałtykiem. Pierwsza słynie z poławiania bursztynów, na co zresztą wskazuje sama nazwa. Z kolei w Stegnie mieści się przyjazne dla rodzin z dziećmi mini zoo oraz dla poszukiwaczy wrażeń, park linowy.

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Więcej o: