Powrót przewoźnika na lotnisko Chopina. Jedno z popularniejszych połączeń

Belgijski przewoźnik po trzyletniej przerwie uruchamia rejsy z lotniska w Warszawie. Latem loty na trasie Warszawa-Bruksela będą odbywały się sześć razy w tygodniu. Z kolei od września ich częstotliwość prawdopodobnie zostanie zwiększona.

Jak poinformowało warszawskie lotnisko Chopina na swoich profilach w mediach społecznościowych, od czerwca przewoźnik Brussels Airlines wznawia połączenia na trasie Warszawa-Bruksela. - Po trzyletniej przerwie na Lotnisko Chopina powrócił Brussels Airlines, wykonując dziś swój inauguracyjny lot - możemy przeczytać w komunikacie, który został opublikowany 1 czerwca 2023 roku. Warto wspomnieć, że belgijski przewoźnik planował powrót na polskie lotnisko już w 2021 roku. W pewnym momencie połączenia pojawiły się nawet w systemach rezerwacyjnych przewoźnika. Ostatecznie nie doszło to jednak do skutku. 

Zobacz wideo Sylwia Bomba zdradza patent na długi lot:

Powrót Brussels Airlines na lotnisko Chopina po trzyletniej przerwie

W okresie letnim rejsy na trasie Warszawa-Bruksela będą odbywały się sześć razy w tygodniu. Natomiast od września tego roku ich częstotliwość prawdopodobnie zostanie zwiększona do dwunastu lotów tygodniowo. - Trasa będzie obsługiwana przez samoloty Airbus #A319 oraz #A320 - dowiadujemy się z komunikatu. Co isototne, maszyny te są w stanie zabrać na pokład od 140 do 180 pasażerów. 

Loty z Warszawy do Brukseli

Warto wspomnieć, że stolica Belgii znajduje się wśród 12 najpopularniejszych kierunków z lotniska Chopina. Poza Brussels Airlines latają tam także: PLL LOT oraz WizzAir. Jednak ten drugi przewoźnik ląduje w Charleroi, które jest oddalone od Brukseli o 68 kilometrów. Natomiast z Modlina do Brukseli latają samoloty linii Ryanair. W tym przypadku lotnisko docelowe podobnie jak w przypadku WizzAira znajduje się w Charleroi. 

Więcej o: