Eksperci pokazali, jak taniej podróżować z Ryanairem. Ten prosty trik pozwala zaoszczędzić na biletach

Miłośnicy podróżowania obecnie muszą liczyć się z coraz wyższymi kosztami transportu. Nic więc dziwnego, że tak wiele osób stara się znaleźć przydatne triki, które pozwolą nam nieco zaoszczędzić na biletach lotniczych. Na szczęście z pomocą przychodzą eksperci.

Zazwyczaj pasażerowie decydują się na zakup biletów lotniczych w obie strony w pakiecie. W końcu to bardzo wygodna opcja, która pozwala nam oszczędzić czas... jednak nie pieniądze. Jak się okazuje, takie rozwiązanie może nas kosztować nieco więcej, na co zwrócili uwagę eksperci z Money Saving Expert

Zobacz wideo Twój lot się nie odbył? Co zrobić w takiej sytuacji? Ekspertka wyjaśnia

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Triki na zaoszczędzenie z Ryanairem

Eksperci wyjaśnili, że ich sztuczka często sprawdza się podczas podróżowania z Ryanairem. Zaznaczyli również, że nie zawsze możemy liczyć na niższą cenę, jednak sposób "działa na tyle często, że zawsze warto spróbować". Jak to działa? Na początku warto sprawdzić, czy rezerwacja lotu powrotnego osobno nie jest tańsza niż rezerwacja obu lotów razem.

Wszystko, co musisz zrobić, to dokonać rezerwacji w osobnych transakcjach [...] Wyszukaj lot wychodzący jako bilet w jedną stronę, następnie w osobnej zakładce sprawdź powrotny w ramach oddzielnego biletu

- czytamy na stronie moneysavingexpert.com.

Cena biletu powrotnego pokaże nam się wówczas w walucie kraju, z którego będziemy wracać. Wystarczy więc przeliczyć równowartość w złotówkach, a następnie porównać ją z kosztami rezerwacji lotów razem. Może okazać się, że w ten sposób kwota będzie przyjemniejsza dla portfela. 

Na ten szczegół warto uważać

Należy jednak uważać na jeden haczyk. Eksperci ostrzegają, że podczas rezerwacji zostaniemy poproszeni o zaakceptowanie "gwarantowanego kursu wymiany", jednak przelicznik Ryanaira nie należy do najatrakcyjniejszych. Pomijamy więc zatwierdzenie i klikamy w "więcej informacji", by zrezygnować i by skorzystać z kursu wymiany swojego banku.

Więcej o: