Tanie wakacje 2023. W tych krajach otrzymasz gwarancję wypoczynku, pięknej pogody i niedrogich wycieczek

Polacy już od dawna planują i rezerwują tegoroczne letnie wyjazdy. Niektórzy martwią się jednak o rodzinny budżet i zastanawiają się, czy można wypocząć za niewielkie pieniądze. Gdzie na tanie wakacje w 2023 roku? Podpowiadamy.

W dobie wszechobecnej drożyzny staramy się zaoszczędzić na każdym możliwym polu. Polacy jednak nie rezygnują z zagranicznych wycieczek. Chętniej stawiamy na krótsze wyjazdy, a także szukamy krajów gwarantujących niskie ceny na miejscu. Które z nich warto wziąć pod uwagę, wyjeżdżając z biurem podróży? Poznajcie nasze propozycje na tanie wakacje 2023. 

Zobacz wideo Jak spakować ubrania, by zająć minimum miejsca? Znamy genialny patent ze skarpetkami

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Tanie wakacje 2023. Bułgaria przyjazna dla portfela

Miłośnicy błogiego wypoczynku na plaży od lat chętnie rezerwują wycieczki do Bułgarii. Nic w tym dziwnego. Niewiele zapłacimy tu za wyżywienie oraz ciekawe atrakcje turystyczne. Dodatkowo biura podróży co roku przygotowują naprawdę atrakcyjne oferty.

Jeśli jesteście elastyczni i lubicie wyjazdy last minute obecnie na stronie wakacje.pl możecie znaleźć propozycje nawet za niecałe 900 zł za osobę. Cena obejmuje przeloty oraz tygodniowy pobyt w hotelu w Słonecznym Brzegu. Z kolei lipcowe terminy zaczynają się już od niecałych 1300 zł - razem ze śniadaniami. 

Tanie podróżowanie - Hiszpania

Wbrew pozorom biura podróży mają także do zaoferowania niedrogie wycieczki do Hiszpanii. Tygodniowy pobyt w regionie Costa Brava wraz z przelotami w lipcu może was kosztować nieco ponad 1000 zł za osobę. A chyba nie musimy przekonywać, że urlop w tym miejscu to znakomity pomysł? Czeka tu na was piękna pogoda, piaszczyste plaże i liczne atrakcje. 

Niedrogi wypoczynek w Turcji

Warto bliżej przyjrzeć się również wycieczkom do Turcji. Oferty last minute w biurach podróży z lotami zaczynają się już od 1200 zł. Natomiast tygodniowy pobyt z transportem i śniadaniami to wydatek rzędu niecałych 1700 zł. Co ciekawe, jak wynika z raportu Polskiej Izby Turystyki, to właśnie ten kierunek był najczęściej wybierany przez Polaków w ubiegłe wakacje. Ci co roku doceniają nie tylko przyjazne ceny, ale i zabytki, piękne plaże, pogodę oraz lokalną kuchnię. 

Innymi ciekawymi krajami, które pozwolą nam tanio odpoczywać dzięki atrakcyjnym ofertom biur podróży, są m.in. Chorwacja, Grecja czy Albania. Ciekawych propozycji nie brakuje także dla miłośników słonecznej Italii. Tam tygodniowe wakacje możecie zaplanować już od 1500 zł. 

Więcej o: