Na krajowej trasie 25 lotów tygodniowo. "Cieszy nas duże zainteresowanie pasażerów"

Polskie Linie Lotnicze LOT mają spory popyt na jednym krajowym kierunku. Duże zainteresowanie wśród pasażerów spowodowało, że przewoźnik postanowił zwiększyć liczbę kursów do 25 tygodniowo. Teraz na trasie Poznań-Warszawa będzie spory ruch, a chętnych z pewnością nie zabraknie.

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Podróże samolotem są dla jednych niemalże codziennością, dla innych zaś wakacyjną atrakcją. Jedno jest jednak pewne - kierunek Poznań-Warszawa jest szczególnie oblegany, przez co Polskie Linie Lotnicze LOT postanowiły zwiększyć liczbę tygodniowych kursów. Teraz będzie ich blisko 25, a skorzystają zarówno wczasowicze, jak i osoby pracujące między tymi dwoma miastami. 

Jeszcze więcej lotów na trasie Poznań-Warszawa 

Krajowe loty nie są w Polsce szczególnie popularne, jednak jak się okazuje, niektóre trasy mają prawdziwą rzeszę zainteresowanych! W 2022 r. z połączenia na trasie Poznań-Warszawa skorzystało blisko 110 tys. pasażerów. Nie trzeba było zatem długo czekać na reakcję najpopularniejszego, krajowego przewoźnika - PLL LOT zdecydowały się więc na dorzucenie liczby lotów. Teraz będzie ich aż 25 tygodniowo! 

Popyt nie maleje dlatego w czerwcu, wrześniu i październiku do siatki połączeń dojdą dodatkowe loty w środy i piątki. Oznacza to, że podniebna trasa Poznań-Warszawa będzie bardzo ruchliwa - samoloty będą kursowały w każdy dzień tygodnia. Od poniedziałku do piątku pasażerowie będą mogli liczyć na aż cztery loty, z kolei w weekendy od dwóch do trzech lotów dziennie.

Warto dodać, że z Warszawy do Poznania transportem powietrznym dostaniemy się błyskawicznie. Lot trwa mniej niż godzinę, a w porównaniu z podróżą samochodem (droga trwa ponad trzy godziny) to niemalże teleportacja i ogromna oszczędność czasu. 

Zobacz wideo Czy po podwyżkach cen biletów taniej podróżuje się pociągiem, czy samochodem?

PLL LOT zwiększają liczbę lotów z Warszawy do Poznania 

Połączenie na trasie Poznań-Warszawa od miesięcy bije rekordy popularności. Z owej siatki połączeń korzystają zarówno turyści, który w stolicy mogą przesiąść się na inne połączenia lub osoby, które pracują w tych dwóch miastach. Bilety w dwie strony można zarezerwować od ok. 240 zł. Połączenia na tej trasie realizowane są samolotami typu Embraer: E95, E90, E75 i E70. Jak komentuje Błażej Patryn, rzecznik prasowy Portu Lotniczego Poznań-Ławica: 

Połączenie do Warszawy realizowane przez Polskie Linie Lotnicze LOT od wielu miesięcy znajduje się na szczycie popularności połączeń z segmentu Legacy w Poznaniu. Bardzo cieszy nas ten wynik oraz to, że nasz partner zaoferuje mieszkańcom regionu jeszcze więcej możliwości wygodnego planowania lotów do Warszawy, a nawet być może i dalej w cały świat z przesiadką

Z kolei rzecznik prasowy PLL LOT Krzysztof Moczulski dodał, że dzięki większej ilości połączeń nie tylko więcej pasażerów dostrzeże potencjał stolicy, ale także umożliwi przesiadki na wakacje marzeń: "cieszy nas rosnące zainteresowaniem pasażerów z Wielkopolski na rejsy łączące Poznań ze stolicą. Nasz hub w Warszawie daje możliwość podróżowania do najdalszych zakątków świata. Dlatego mieszkańcy Poznania i okolic dostrzegając ten potencjał, często wybierają połączenie POZ-WAW jako pierwszy etap realizacji swoich podróżniczych marzeń". 

Więcej o: