Pokazała, gdzie znajdują się europejskie Hawaje. Z Polski dotrzemy tam w nieco ponad cztery godziny

Hawaje to istny raj dla podróżników i osób spragnionych wypoczynku z prawdziwego zdarzenia. Nic w tym dziwnego. Górskie krajobrazy, majestatyczne wulkany i wspaniałe plaże potrafią naprawdę zachwycić. Jednak jeśli nie możecie pozwolić sobie na wycieczkę za ocean, w Europie możecie znaleźć jej tańszy odpowiednik.

Aleks to miłośniczka podróży znana w mediach społecznościowych jako "letnie.zachody.slonca". Na Instagramie obserwuje ją już ponad 180 tys. użytkowników, z którymi dzieli się podróżniczymi poradami oraz licznymi inspiracjami. W ostatnim poście postanowiła pokazać bardziej budżetową alternatywę dla Hawajów. Oto Madera

Zobacz wideo Atrakcja i tortury. Słonie cierpią dla turystów

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Madera, czyli europejskie Hawaje

Osoby zafascynowane hawajskimi widokami powinny rozważyć podróż na Maderę -  jedną z portugalskich wysp na Oceanie Atlantyckim. Dlaczego warto się tu wybrać? Zdaniem Aleks na każdym kroku znajdziemy tu fantastyczny widok

Mnie przekonały obłędne widoki - lewady, górskie szlaki, chmury tańczące na niebie, miliony wodospadów, soczysta zieleń niczym z dżungli i różnorodna roślinność (liście monstery wielkości telewizora!), Brisa i poncza o smaku marakui i obłędne kanapki na ciepło z czosnkowym Bolo do Caco

- wymieniała na nagraniu. Co istotne, tutaj każdy znajdzie coś dla siebie. Miłośnicy błogiego wypoczynku mogą wylegiwać się na jednej z malowniczych plaż, z kolei fanom aktywnego wypoczynku do gustu przypadną liczne trasy trekkingowe. Zdecydowanie warto pokusić się o zdobycie najwyższego szczytu - Pico Ruivo - wznoszącego się na 1862 m n.p.m. Warto wspomnieć, że Madera jest uznawana za jeden z najbezpieczniejszych kierunków na świecie. 

 

Hawaje w cztery godziny od Polski 

Film szybko podbił serca internautów i zgromadził już 102 tys. wyświetleń. Wielu komentujących przyznało, że Madera jest prawdziwym rajem na Ziemi i wymieniało własne argumenty zachęcające do podróży. 

Też nas zachwyciła. Ten spacer w chmurach przy zachodzie słońca na Pico pamiętam do dziś

- czytamy. 

Użytkownicy doceniali widoki, zieleń, spokój wyspy, a także pyszne jedzenie. Osoby, które jeszcze nie widziały Madery na własne oczy, stwierdziły, że po obejrzeniu nagrania chciałyby to zmienić. Jak napisała jedna z komentujących: 

Jeszcze nie wiem, czy lubię Maderę, bo nie byłam, ale przekonało mnie słowo klucz, czyli "Hawaje". Więc teraz muszę koniecznie pojechać, bo tęsknię za Hawajami. Może Madera mnie jakoś pocieszy.
Więcej o: