Polacy tłumnie wyjadą w długi czerwcowy weekend. Tyle średnio płacą za noclegi w polskich miejscowościach

Majówka za nami, ale Polacy mają już kolejną okazję do wypoczynku od pracy - długi weekend czerwcowy. Biorąc jeden dzień wolnego, możemy zapewnić sobie czterodniowy wyjazd. Gdzie w tym roku będziemy podróżować najchętniej?

Okazuje się, że miłośnicy podróży wyjadą na wiosenne urlopy wyjątkowo tłumnie. Jak wynika z analizy Nocowanie.pl, serwis odnotował aż 19 proc. więcej rezerwacji niż w analogicznym okresie w ubiegłym roku. Polacy stawiają przede wszystkim na budżetowe podróże. Skracamy wyjazdy, a także odkrywamy zakamarki kraju niedaleko miejsca zamieszkania, w odległości do dwóch godzin jazdy pociągiem lub samochodem. 

Zobacz wideo "Gdyby nie podwójne łóżko, nie zaszłabym w ciążę", czyli najbardziej absurdalne skargi turystów na biura podróży

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Tu najchętniej wybiorą się Polacy w długi czerwcowy weekend

Także i tym razem bezkonkurencyjne okazały się polskie góry, a w szczególności Tatry. W długi weekend czerwcowy Polacy najtłumniej wybiorą się do Zakopanego. Dużą popularnością cieszy się także Karpacz, Białka Tatrzańska czy Szklarska Poręba. Wśród rezerwacji nie zabrakło również miłośników błogiego wypoczynku nad morzem. Ci najchętniej podróżują do Gdańska, Kołobrzegu i Łeby. Z kolei zwolennicy wyjazdów typu city break stawiają na Kraków, Wrocław oraz Warszawę. 

Czerwcowy długi weekend. Ile płacą Polacy? 

Wszechobecna drożyzna daje się odczuć m.in. w cennikach obiektów noclegowych. Jak informuje serwis Nocowanie.pl, średnia cena, jaką trzeba zapłacić za noc, to wydatek rzędu 133 zł, natomiast średnia wartość dokonanych rezerwacji wynosi 974 zł. Jednak Polacy znaleźli sposoby na budżetowe wyjazdy, skracając dni pobytu i wybierając się w podróże w promieniu 120 kilometrów od domu.

Jak zauważa Tomasz Zaniewski - wiceprezes spółki Nocowanie.pl - oszczędności można szukać na różne sposoby: 

Wszystko zależy od typu i standardu obiektów, warto poszukać też promocji czy ofert specjalnych przez nie oferowanych. W naszym serwisie spokojnie znaleźć można oferty poniżej 50 złotych za osobę za noc, nawet w uznawanych za drogie Zakopanem czy Sopocie.
Więcej o: