Stewardesa odradza tych popularnych nawyków na pokładzie samolotu. Mogą zagrażać bezpieczeństwu

Stewardesy chętnie dzielą się swoim długoletnim doświadczeniem, by ostrzegać pasażerów przed pewnymi zachowaniami. Okazuje się bowiem, że niektóre niepozorne nawyki mogą być niebezpieczne dla naszego życia lub zdrowia. Dlatego też lepiej odpuścić sobie zakładanie wysokich obcasów na pokład.

Marika Mikusova przez wiele lat była związana z luksusowymi liniami lotniczymi. Lata przepracowane w przestworzach okazały się świetnym materiałem na książkę - niedawno kobieta wydała "Diary of A Flight Attendant" (ang. "Pamiętnik stewardesy"). Teraz doświadczeniem dzieli się również w mediach.

Zobacz wideo Stewardesa Justyna Kłęk opowiada o tajnikach swojego zawodu

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Oto dlaczego lepiej nie zakładać butów na obcasie do samolotu

Wiele pasażerek z różnych powodów decyduje się na założenie obcasów na pokład. To nasz ulubiony rodzaj obuwia, chcemy wyglądać atrakcyjnie lub zwyczajnie zaoszczędzić miejsce w bagażu podręcznym. Jednak zdaniem Mariki lepiej postawić na wygodniejsze buty ze względu na kwestię bezpieczeństwa. Jak wytłumaczyła na łamach "The Mirror", w przypadku sytuacji awaryjnych obcasy mogą przebić zjeżdżalnie lub pontony. 

Ale ponieważ taka ekstremalna sytuacja nie jest bardzo prawdopodobna, wchodzenie na pokład w wysokich obcasach nie jest zabronione

- dodała stewardesa.

Zdejmowanie butów na pokładzie

Czeszka zwróciła także uwagę na kontrowersyjną kwestię ściągania obuwia w samolocie. Wyznała, że nie ma nic przeciwko temu, o ile nieoficjalnego kodeksu postępowania. Powinniśmy wówczas trzymać stopy we własnej przestrzeni i zwracać uwagę na nieprzyjemny zapach. Jeśli chcemy ruszyć się z naszego miejsca, lepiej jednak założyć buty. 

Jeśli chcesz poruszać się po pokładzie bez butów - po pierwsze, dziękuję za umycie podłogi w toalecie, po drugie, przynieś zapasową parę skarpet

- mówiła.

Jak żartobliwie zakończyła: 

Kiedy wylądujesz, prawdopodobnie będziesz chciał wyrzucić stare. W tym momencie twoje skarpetki mają już swój własny ekosystem, a ich mieszkańcy mogą wybrać burmistrza.
Więcej o: