Internet oszalał na punkcie "zielonego pudla" z Dolnego Śląska. "Z głową w żółtych rzepaku chmurach"

Pola rzepaku jak co roku robią furorę i kuszą wiele osób do rozmaitych sesji. Fotografie rodem z mediów społecznościowych mają się nijak w porównaniu z tym, co "maluje" natura. Ostatnim hitem jest "zielony pudel" rodem z Dolnego Śląska. Ukryty, zielony zagajnik robi spektakularne wrażenie, szczególnie uchwycony na zdjęciach z lotu ptaka.

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Natura potrafi zaskoczyć, a "zielony pudel" rodem z Dolnego Śląska jest na to doskonałym dowodem. Ten niesamowity widok uwiecznił za pomocą drona krakowski fotograf Jan Ulicki. W sieci niemal natychmiast zrobiło się o nim głośno - i nic w tym dziwnego, widok jest przeuroczy! 

"Zielony pudel" rodem z Dolnego Śląska, czyli atrakcja malowana naturą

Zielony zagajnik kształtem przypominający pudla pośrodku pól kwitnącego rzepaku to w ostatnich dniach prawdziwy hit internetu. Zrobiło się o nim głośno po tym jak krakowski fotograf Jan Ulicki uchwycił urokliwy pejzaż w kadrze ujętym przez drona. To jednak nie koniec atrakcji - autror zdjęcia postanowił dodatkowo uwydatnić piękno obrazu malowanego naturą iście poetyckim wpisem na Facebooku. Jak możemy przeczytać na profilu fotografa: 

Z głową w żółtych rzepaku chmurach, lecz nogami na gruntu stabilnych strukturach. Tak tej wiosny prezentuje się pudelek dolnośląski, dla którego znów przejechałem kawał Polski

Jak zdradził Jan Ulicki cytowany przez WP Turystka: "'Pudelkowy Lasek' znajduje się w miejscowości Barycz na Dolnym Śląsku. Pierwszy raz byłem w nim w 2021 roku, gdy cały zagajnik obsiany był rzepakiem. Zdjęcie zrobiło duży szum w internecie, bowiem zostało wyróżnione w międzynarodowym konkursie Siena Drone Awards. Od tamtego czasu jeżdżę tam niemalże jak do miejsca kultu."

Zobacz wideo Gwiazdy pozują w rzepaku

Pejzaże rzepakiem malowane

Urokliwy wizerunek zielonego pudla, jest przez innych opisywany także jako konik czy piesek ze słoniem na plecach. Patrząc na opublikowane zdjęcie, można rzeczywiście dostrzec wizerunek czworonoga, ukrytego w polu rzepaku o intensywnej żółtej barwie. W rzeczywistości "pudel" to oczywiście wierzchołki zielonych drzew.

Fotografia Ulickiego nie jest jednak jedyną, która w ostatnich tygodniach poruszyła użytkowników Instagrama czy Facebooka. Zaledwie kilka tygodni temu głośno było o "zagajniku miłości". Miejsce, które także zlokalizowane jest na dolnym Śląsku to nic innego jak skupisko drzew, których kształt układa się w symbol miłości (serce). Piękno natury podkreśla jednak samo miejsce - drzewa znajdują się w wyjątkowym dookoła pól rzepaku. Tam również łatwo o urokliwy nastrój no i oczywiście zjawiskowe zdjęcie. 

Więcej o: