Oniemieli, widząc jak czysta jest tam woda. "Jedno z najładniejszych miejsc, jakie kiedykolwiek odwiedziłem"

Macie dość glonów w Bałtyku i zanieczyszczonych zbiorników wodnych? Na waszej liście podróżniczych marzeń powinien znaleźć się więc stan Montana w Stanach Zjednoczonych. To właśnie tam zdaniem niektórych znajduje się jezioro z "najczystszą wodą na świecie".

"Science and Nature" to facebookowy profil, który zgromadził już 30 tys. obserwujących. Jego autorzy dzielą się nie tylko licznymi ciekawostkami ze świata nauki i przyrody, ale i wyjątkowymi miejscami na świecie. Tym razem, w sobotę 27 maja pokazali niezwykłe jezioro Flathead w północno-zachodniej Montanie. 

Zobacz wideo Piłeś? Nie wchodź do wody. To najgłupszy pomysł

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

"Najczystsza woda świata"

Na profilu "Science and Nature" opublikowano zdjęcie wykonane nad słodkowodnym, naturalnym jeziorem Flathead. Jego autor zanurzył rękę w jego przejrzystej wodzie, w której doskonale widać każdy najmniejszy szczegół - kamienie czy piasek na dnie. Istna bajka! Jak informuje strona flatheadlakers.org, jezioro jest tak czyste, ponieważ "zawiera stosunkowo mało składników odżywczych (fosforu i azotu), które sprzyjają wzrostowi glonów". 

Na odwiedzających czeka tu także wiele atrakcji. Oprócz pływania urlopowicze chętnie udają się na wędkowanie, pływają łódkami, żeglują czy uczestniczą w spływach kajakowych. Nie można zapominać o malowniczym krajobrazie - miejsce otoczone jest górami i bujną roślinnością.

To było jedno z najładniejszych miejsc, jakie kiedykolwiek odwiedziłem. Woda jest zimna i niesamowicie czysta. Widoki dookoła są wspaniałe

- napisał jeden z użytkowników na stronie TripAdvisor. 

Internauci zachwyceni 

Zdjęcie szybko obiegło Facebooka, gromadząc 676 tys. polubień i 16 tys. komentarzy. Użytkownicy byli zachwyceni czystością jeziora, a wielu z nich zaczęło dzielić się podobnymi lokalizacjami z całego świata - również z europejskich krajów. Wśród rekomendacji można znaleźć m.in. jezioro w Słowackim Raju, zachwycającą rzekę Cetina w Chorwacji czy zapierającą dech w piersiach Jaskinię Melissani na wyspie Kefalinia w Grecji.

Więcej o: