Steward zdradza, czego nigdy nie zakładać do samolotu. "Złapiesz w ten sposób mniej zarazków"

Tommy Cimato to pracownik amerykańskich linii lotniczych i tiktoker, który w mediach społecznościowych zdradza tajniki swojej pracy. W jednym ze swoich filmików poradził, czego dla własnego zdrowia lepiej nie zakładać na pokład samolotu. Podzielił się także innymi przydatnymi radami, które przydadzą się każdemu podróżującemu tym środkiem transportu.

Linie lotnicze co prawda nie narzucają żadnego dress code'u, każdy ma prawo ubierać się w zgodzie z własnym upodobaniem, przekonaniami czy religią. Istnieją jednak pewne niepisane zasady w kwestii ubioru, których lepiej się stosować. Steward Tommy Cimato wyjaśnił, dlaczego tak ważne jest, aby uniknąć noszenia tego typu ubrań podczas lotu samolotem.

Zobacz wideo Pięć rzeczy, które w samolocie dostaniesz za darmo

Steward zdradza, czego nigdy nie założyłby na pokład samolotu

Tommy Cimato jest jednocześnie stewardem i znanym użytkownikiem TikToka. Na swoim kanale zamieszcza krótkie filmiki, w których opisuje swoją pracę, opowiada ciekawostki z nią związane, a także dzieli się dobrymi radami dla podróżujących samolotami. W jednym ze swoich ostatnich tiktoków stanowczo odradził noszenia szortów na pokładzie samolotów. 

Swoją radę uzasadnił higieną i zdrowiem. Na siedzeniu samolotu znajduje się bowiem mnóstwo zarazków i bakterii, z którymi goła skóra nóg może wejść w kontakt. Steward oznajmił, że noszenie długich spodni może być niewygodne i uciążliwe zwłaszcza w sezonie letnim, lecz mimo to podróżni powinni zastosować się do jego zaleceń. "Nie noś albo staraj się nie nosić szortów podczas lotu. Nigdy nie wiesz, jak czysty będzie twój fotel. Jeśli więc założysz długie spodnie - złapiesz mniej zarazków", przekazał Cimato.

Czego jeszcze nie powinno się robić podczas lotu?

Pracownik linii lotniczych w tym samym filmiku podzielił się jeszcze innymi radami. Dowiadujemy się, że pasażerowie nie powinni opierać głowy o okno samolotu. Dlaczego? Z tego samego powodu, dla którego odradza noszenia krótkich spodenek. Zarazki znajdują się wszędzie. Nigdy nie mamy pewności, kto przed nami dotykał szyby i jakie drobnoustroje po sobie zostawił. 

W podobnym duchu Tommy Cimato zdecydowanie polecił, by nie dotykać spłuczki w toalecie gołą ręką. W małej przestrzeni ubikacji samolotowej bakterie rozprzestrzeniają się błyskawicznie, osiadając na każdym przedmiocie. "To bardzo niehigieniczne i obrzydliwe, więc kiedy spłukujesz - użyj chusteczki lub serwetki". 

Na koniec steward radzi także, aby nie zapominać o piciu wody. Nawodnienie podczas lotu jest bardzo istotną kwestią, dlatego zawsze powinno się mieć przy sobie chociaż półlitrową butelkę. W przypadku złego samopoczucia lub jakichkolwiek problemów nie wahajmy się prosić pracowników samolotu o pomoc. 

Więcej podobnych tematów znajdziesz na Gazeta.pl

Więcej o: