Usłyszeli dziwne dźwięki z jego bagażu podręcznego. Nie mogli uwierzyć, co próbował przewieźć

Praca strażników granicznych bywa naprawdę zaskakująca. Tym razem funkcjonariusze byli w niemałym szoku, kiedy podczas sprawdzania torby jednego z pasażerów, ze środka usłyszeli... ćwierkanie. Teraz przemytnikowi grozi 20 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło 23 marca, jednak mężczyzna stanie przed sądem w sierpniu. Tego dnia pasażer o imieniu Szu Ta Wu wracał do domu z Managui w Nikaragui na Tajwan z linią TACA Airlines. Wcześniej czekała go przesiadka w Miami, gdzie uwagę straży granicznej przykuły dziwne dźwięki z jego torby. 

Zobacz wideo Służby schwytały członków gangu przemycającego bazę do metamfetaminy. Działali m.in. w Polsce!

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Pasażer zatrzymany na lotnisku. Przemycał ptaki

Zaniepokojeni funkcjonariusze zapytali mężczyznę o ćwierkanie dochodzące z jego torby podręcznej. Ten sięgnął wówczas do środka i wyciągnął z niej... jajko. Okazało się, że próbował przewieźć ze sobą łącznie 29 jaj, a z jednego z nich właśnie wykluło się pisklę. Wszystkie znajdowały się w specjalnej chłodziarce z kontrolowaną temperaturą

Tajwańczyk nie posiadał żadnych dokumentów pozwalających mu na transport zwierząt. Jak donosi serwis abc.net.au, przyznał, że znajomy opłacił jego podróż do Nikaragui, by ten odebrał dla niego jaja. Dodał, że nie miał pojęcia, jaki gatunek przewoził. Mężczyzna odpowie za próbę przemytu na początku sierpnia, za co grozi mu nawet 20 lat więzienia. 

Próbował przewieźć rzadkie papugi

Funkcjonariusze przejęli torbę i poinformowali o fakcie United States Fish and Wildlife Service (ang. Służba Połowu i Dzikiej Przyrody Stanów Zjednoczonych). Do czasu przybycia służb zdążyło wykluć się osiem ptaków. Ostatecznie z 29 osobników przeżyły 24. Teraz mają dziewięć tygodni i znajdują się pod opieką Paula Reillo, profesora Florida International University i dyrektora Fundacji Konserwatorium Rzadkich Gatunków. Mężczyzna pracuje nad znalezieniem im długoterminowego domu. 

Okazało się, że Szu Ta Wu przewoził ze sobą papugi - amazonkę żółtą i czerwoną. Jest to niezwykle pożądany gatunek wśród handlarzy, który może żyć nawet 70 lat. Dr Reillo wyjaśnił, że handel ptakami z Ameryki Środkowej ma się dobrze i trwa niezmiennie od lat. 

Więcej o: