Horror na pokładzie samolotu. Pasażer otworzył drzwi w trakcie lotu. "Czułem się niewygodnie"

W ubiegły piątek doszło do groźnego incydentu na pokładzie samolotu linii Asiana Airlines lecącego do Daegu w Korei Południowej. Jeden z pasażerów otworzył drzwi, kiedy samolot znajdował się około 200 m od ziemi. Na szczęście maszyna bezpiecznie wylądowała, kilka osób trafiło jednak do szpitala.

Prawdziwy koszmar przeżyli pasażerowie samolotu Airbus A321 lecącego z wyspy Czedżu do miasta Daegu w Korei Południowej. Mężczyzna na kilka minut przed lądowaniem wywołał powszechną panikę po tym, jak otworzył drzwi maszyny. Piloci mimo zamieszania zdołali bezpiecznie wylądować.

Zobacz wideo Każdy samolot, którym latasz jest dziurawy. Dlaczego tak jest?

Otworzył drzwi samolotu w trakcie lotu

Na pokładzie samolotu linii Asiana Airlines znajdowało się 200 osób, licząc pasażerów i członków załogi. W pewnym momencie jeden z podróżnych wstał ze swojego miejsca przy wyjściu ewakuacyjnym i pociągnął dźwignię, otwierając tym samym drzwi wciąż znajdującego się w powietrzu samolotu. Maszyna znajdowała się 700 stóp, czyli około 213 metrów nad ziemią. 

Portal CNN donosi, że Ministerstwo Ziemi, Infrastruktury i Transportu Korei Południowej poinformowało, że we współpracy z policją prowadzi dochodzenie w sprawie naruszenia prawa lotniczego. Mężczyźnie grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Ministerstwo oświadczyło również, że wyznaczyło nadzorcę bezpieczeństwa lotniczego, aby sprawdził, czy wystąpiła nieprawidłowość w obsłudze technicznej samolotu. 

Incydent na pokładzie samolotu. Pasażerowie mieli problemy z oddychaniem

Mężczyzna zaraz po wylądowaniu został aresztowany. Trzydziestolatek zapytany o powód uchylenia drzwi samolotu w trakcie lotu stwierdził, że był "zestresowany z powodu zwolnienia z pracy" i "chciał szybko wysiąść". W wyniku incydentu pasażerowie wpadli w panikę, a nagła zmiana ciśnienia w samolocie sprawiła, że wiele osób miało problem z oddychaniem.

W sieci pojawiło się nagranie, na którym widać, jak przerażeni ludzie chwytają z całej siły podłokietniki. Po wylądowaniu część z nich zostało przetransportowanych do szpitala, skąd zostali wypisani kilka godzin później. Straż Pożarna w Daegu przekazała, że łącznie dwanaście osób zostało lekko rannych, głównie w wyniku hiperwentylacji.

Linie lotnicze zareagowały

Linie lotnicze Asiana Airlines poinformowały, że od tej pory nie będzie możliwy zakup biletu na miejsce znajdujące się przy wyjściu ewakuacyjnym. W swoim oświadczeniu zapewniają, że chodzi o środki ostrożności, dlatego wybrane miejsca nie będą dostępne nawet przy pełnym obłożeniu samolotu. Ma to na celu uniknięcie sytuacji, która miała miejsce w piątek.

Więcej podobnych tematów znajdziesz na Gazeta.pl

Więcej o: