Jak poinformowało śląskie Radio eM, w Ustroniu ruszyły prace nad modernizacją istniejących obiektów oraz rozbudową kompleksu uzdrowiskowego. Zostanie on wzbogacony o cztery budynki o kształcie zbliżonym do piramid. Inwestycja przyniesie kilkaset nowych miejsc dla kuracjuszy, ale i zwiększy ofertę rehabilitacyjną.
Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.
Dyrektor medyczny Uzdrowiska Ustroń, Adam Rybicki przypomniał, że lekarze specjalizują się przede wszystkim w leczeniu schorzeń układu kardiologicznego, a także rehabilitacji narządów ruchu, neurologicznej oraz po zawałach mięśnia sercowego. Po modernizacji i rozbudowie w planach jest dalszy rozwój w tym kierunku.
Przede wszystkim chcemy zająć się pacjentami z dużym ryzykiem sercowo-naczyniowym oraz ze schorzeniami narządu ruchu
- mówił Rybicki w rozmowie z Radiem eM.
Burmistrz - Przemysław Korcz uspokoił także mieszkańców. Mimo że ruch w mieście będzie większy, to nie zabraknie nowych udogodnień. W planach jest stworzenie nowych parkingów czy remont sieci drogowej.
Śląskie uzdrowisko cieszy się dużą popularnością od lat 60. ubiegłego wieku, kiedy to na miejscu nastąpił gwałtowny rozwój. Miasto rozsławiły przede wszystkim znane budynki sanatoryjne w kształcie "piramid". Za ich projektami stoją znany śląscy architekci - Aleksander Franta, Henryk Byszko i Tadeusz Szewczyk.
Teraz kompleks jest nie tylko rozbudowywany, ale i modernizowany. Wszystko będzie przebiegać w duchu zrównoważonego rozwoju, a po zakończeniu prac ma poprawić się efektywność energetyczna uzdrowiska. Za rozbudowę odpowiadają architekci Maciej Franta i Roberta Konieczny, którzy chcą kontynuować wizję poprzednich twórców.
Jak powiedział Jarosław Jurkowski z firmy G2J Consulting cytowany przez slaskibiznes.pl:
Program modernizacji Uzdrowiska Ustroń to przedsięwzięcie złożone, wymagające czasu i wielkiej staranności, które niesie ze sobą wiele różnych wyzwań. Jednym z nich jest prowadzenie prac na obiektach bez znaczącej ingerencji w ich funkcjonowanie.