Dobra wiadomość dla kuracjuszy. Ruszyła rozbudowa uzdrowiska w Ustroniu. Krajobraz uzupełnią nowe piramidy

Ustroń to niezwykle malownicze uzdrowisko położone na Śląsku w otoczeniu zieleni, u podnóży Beskidu Śląskiego. Choć miejscowość ta już ma do zaoferowania naprawdę wiele, to nadchodzą duże zmiany. Już niebawem kuracjusze będą mogli liczyć na więcej udogodnień i miejsc w sanatoriach. Zadowoleni będą również mieszkańcy.

Jak poinformowało śląskie Radio eM, w Ustroniu ruszyły prace nad modernizacją istniejących obiektów oraz rozbudową kompleksu uzdrowiskowego. Zostanie on wzbogacony o cztery budynki o kształcie zbliżonym do piramid. Inwestycja przyniesie kilkaset nowych miejsc dla kuracjuszy, ale i zwiększy ofertę rehabilitacyjną. 

Zobacz wideo Jest czysty i zadbany? To tylko pozory. 7 najbrudniejszych rzeczy w pokoju hotelowym

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zmiany w Ustroniu. Rusza rozbudowa uzdrowiska

Dyrektor medyczny Uzdrowiska Ustroń, Adam Rybicki przypomniał, że lekarze specjalizują się przede wszystkim w leczeniu schorzeń układu kardiologicznego, a także rehabilitacji narządów ruchu, neurologicznej oraz po zawałach mięśnia sercowego. Po modernizacji i rozbudowie w planach jest dalszy rozwój w tym kierunku. 

Przede wszystkim chcemy zająć się pacjentami z dużym ryzykiem sercowo-naczyniowym oraz ze schorzeniami narządu ruchu

- mówił Rybicki w rozmowie z Radiem eM.

Burmistrz - Przemysław Korcz uspokoił także mieszkańców. Mimo że ruch w mieście będzie większy, to nie zabraknie nowych udogodnień. W planach jest stworzenie nowych parkingów czy remont sieci drogowej. 

Ustroń, czyli uzdrowiskowa perełka architektoniczna

Śląskie uzdrowisko cieszy się dużą popularnością od lat 60. ubiegłego wieku, kiedy to na miejscu nastąpił gwałtowny rozwój. Miasto rozsławiły przede wszystkim znane budynki sanatoryjne w kształcie "piramid". Za ich projektami stoją znany śląscy architekci - Aleksander Franta, Henryk Byszko i Tadeusz Szewczyk.

Teraz kompleks jest nie tylko rozbudowywany, ale i modernizowany. Wszystko będzie przebiegać w duchu zrównoważonego rozwoju, a po zakończeniu prac ma poprawić się efektywność energetyczna uzdrowiska. Za rozbudowę odpowiadają architekci Maciej Franta i Roberta Konieczny, którzy chcą kontynuować wizję poprzednich twórców. 

Jak powiedział Jarosław Jurkowski z firmy G2J Consulting cytowany przez slaskibiznes.pl:

Program modernizacji Uzdrowiska Ustroń to przedsięwzięcie złożone, wymagające czasu i wielkiej staranności, które niesie ze sobą wiele różnych wyzwań. Jednym z nich jest prowadzenie prac na obiektach bez znaczącej ingerencji w ich funkcjonowanie.
Więcej o: