Poznaliśmy najpiękniejsze plaże w Polsce. Pierwsze miejsce zmiażdżyło konkurencję, ale nie wszyscy są zgodni

Pogoda w ostatnich dniach rozpieszcza nas coraz bardziej, a my chętnie korzystamy z niej, wybierając się nad polskie morze. Bałtyk ma do zaoferowania wiele wyjątkowych piaszczystych wybrzeży, jednak które z nich są najpiękniejsze? Z pomocą przychodzi nam najnowszy ranking najlepszych plaży w Polsce.

Polacy uwielbiają wypoczywać nad morzem, a swoimi wrażeniami często dzielą się na serwisach z opiniami. Na ich ocenę zwykle składają się takie czynniki jak czystość, przestrzenność czy atrakcje dostępne w okolicy. Biorąc pod uwagę właśnie te kwestie, jesteśmy w stanie wyłonić najpiękniejsze plaże, które powinny znaleźć się na tegorocznych urlopowych listach marzeń. 

Zobacz wideo Nadmorski zachód słońca z dala od tłumu? Odkrywamy Gdynię

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Najpiękniejsze plaże w Polsce

Serwis TripAdvisor zaktualizował opinie swoich użytkowników o 2023 rok i opublikował najnowsze zestawienie najpiękniejszych polskich wybrzeży. Bezkonkurencyjny okazał się tutaj słynny nadmorski kurort. Sopocka plaża zdobyła ocenę 4,5 oraz 1,6 tys. recenzji, które w większości były pozytywne. Internauci doceniali bliskość do restauracji i lokalnych atrakcji, popularne drewniane molo, a także możliwość wypożyczenia leżaków. Jednak nie wszyscy podzielali ten entuzjazm. Wśród negatywnych stron wymieniano tłumy turystów czy duże ilości glonów. 

Wspaniała o każdej porze roku, ale latem trochę zbyt ruchliwa

- czytamy. 

Drugie miejsce przypadło plaży w Świnoujściu, która zgromadziła ocenę 4,5 i 460 opinii. Miejsce to jest od lat doceniane ze względu na czystość i może poszczycić się certyfikatem "Błękitnej Flagi". Użytkownicy byli zachwyceni widokami, latarnią morską, dużą przestrzenią czy bliskością do lasu. Podium zamknął kolejny reprezentant Trójmiasta - plaża w gdańskim Jelitkowie. Jej dużym atutem jest łatwy dojazd z miasta, dostępność toalet i wyjątkowe zachody słońca. 

Najlepsze polskie plaże - ranking

Co ciekawe, prawdziwym dominantem okazało się Trójmiasto. Aż pięć lokalizacji znalazło się w pierwszej dziesiątce. Oto jak prezentuje się ranking najpiękniejszych polskich plaż:

  1. Sopocka plaża,
  2. Plaża w Świnoujściu,
  3. Plaża w Jelitkowie, 
  4. Plaża Gdynia, 
  5. Hel, 
  6. Plaża Stogi, 
  7. Plaża Brzeźno, 
  8. Plaża w Łebie,
  9. Plaża w Krynicy Morskiej, 
  10. Plaża Dębki. 

Pod koniec lutego informowaliśmy również od najpiękniejszych plażach na świecie według serwisu TripAdvisor. Wówczas największe uznanie zyskała Baia do Sancho w Brazylii. Na kolejnych miejscach znalazło się Eagle Beach na Karaibach, australijskie Cable Beach oraz islandzka Reynisfjara. 

Więcej o: