Egzotyczna perełka w Emiratach bez tłumów i "walki o leżak"? Ras al Khajmah to unikat za grosze

Egzotyczne wakacje wcale nie muszą wiązać się z Bali czy coraz popularniejszym Tulum. Prawdziwą perełką i luksusowym unikatem w dobrej cenie jest Ras al Khajmah, jeden z siedmiu Emiratów Arabskich. Na turystów czekają tam bajeczne widoki, perfekcyjne plaże, a także ciekawa kultura i przepiękne hotele. Miejsce największy boom turystyczny ma dopiero przed sobą, jednak już teraz kusi wielu podróżujących.

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami, co za tym idzie, popularne kierunki stają się coraz bardziej oblegane, a rezerwacje i bookingi hoteli sprzedają się niczym ciepłe bułeczki. Osoby szukające egzotycznych wakacji powinny jednak zapoznać się z ofertą jaką daje jeden z siedmiu Emiratów Arabskich, bowiem Ras al Khajmah to zarówno luksus, jak i ciekawa historia oraz malownicze widoki

Ras al Khajmah - turystyczna perełka Emiratów Arabskich

Wypoczynek pod palmami na białym piasku w anturażu luksusowych budynków i nietuzinkowych atrakcji? Wyjazd do Ras al Khajmah oferuje wszystko, czego potrzebują nawet najbardziej wymagający wczasowicze. Jeden z siedmiu Emiratów Arabskich, największy boom turystyczny ma dopiero przed sobą, jednak już teraz wziąć ów kierunek pod lupę. Jak się okazuje, spektakularne hotele, perfekcyjne plaże czy znakomita infrastruktura to nie wszystko! 

Czerwono-pomarańczowe pustynie, relikty średniowiecznej przeszłości, malownicze pasmo górskie oraz szerokie, piaszczyste plaże - tym właśnie charakteryzuje się północna strona Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Z kolei Ras Al Khaimah to synonim spokoju i różnorodności kultury arabskiej. Podziwiać tu możemy najbardziej urokliwe miejsca, zjawiskowe pasma górskie, krystalicznie czystą wodę i rozległy, pustynny teren pełen czerwonych piasków, który najlepiej zobaczyć nad ranem o wschodzie słońca.

Ras Al Khaimah to doskonała ostoja o każdej porze roku. Największe upały odnotowuje się tutaj na przełomie czerwca i lipca - wówczas panuje średnio ok. 35 st. C. Znacznie przyjemniejsza aura panuje tutaj wiosną (marzec-maj) i jesienią (październik-listopad). Fani ciepła, opalania i rekreacji nie zawiodą się pogodą przez cały rok. 

Zobacz wideo Kunz: Chęć podróżowania jest tak duża, że naprawdę duże lotniska korkują się

Perfekcyjne plaże, bliski kontakt z przyrodą i niezapomniane widoki 

Luksusowe hotele, restauracje i sztuczne wyspy to jednak nie wszystko. Ras Al Khaimah oferuje wiele pięknych plaż, które wysypane są jasnym piaskiem z fragmentami muszli. Zejście do wody jest wszędzie równie łagodne, piaszczyste, pozbawione kamieni. W wodzie nie ma wystających skał lub niespodziewanych głębin - tu panuje czysta perfekcja nawet w najmniejszych szczegółach. Takie rozwiązanie wielu osobom może przypaść do gustu, jednak warto dodać, że mimo braku mankamentów można odczuć efekt sztuczności i oddalenie od natury. 

Bliskość z naturą odczujemy z kolei w liczącym 1235 akrów rezerwacie Al Wadi Nature Reserve. Na terenie parku możemy oko w oko spotkać się z oryksami arabskimi i małymi gazelami - tego typu atrakcje warto planować pod okiem tubylców. Podziwiać możemy zjawiskową faunę i florę m.in. drzewa Ghaf, które dla Emiratczyków ma wyjątkowe znaczenie. 

 

Inną ciekawą atrakcją jest podziwianie hodowli pereł, a także czerwonej wyspy, która specjalizuje się w tej profesji. W Al Jazeera al Hamra, dawnej wiosce poławiaczy pereł z plemienia Zaab zobaczymy maleńkie domy poławiaczy i rybaków oraz większe, należące do bogatych kupców - a miejscu poznamy także bogatą historię i obejrzymy najpiękniejsze okazy. 

Więcej o: