Za czym oni tak stali? W Warszawie ustawiła się "najdłuższa kolejka świata". Internauci: To chyba żart

W miniony weekend osoby spacerujące po Warszawie mogły natrafić na dość nietypowy widok. W samym sercu stolicy, nieopodal Pałacu Kultury i Nauki ustawiła się bowiem "najdłuższa kolejka świata". O co chodziło?

Joanna działa na TikToku pod nazwą "Historia Prawdziwa", gdzie obserwuje ją ponad 181 tys. osób. Chętnie dzieli się z nimi ciekawymi miejscami, relacjami z podróży, a także licznymi ciekawostkami. Tym razem opublikowała nagranie zarejestrowane w sobotę, 27 maja w stolicy

Zaraz wam pokażę najdłuższą kolejkę świata, która jest w Warszawie

- zapowiedziała na filmie. 

Zobacz wideo Dlaczego Joanna Racewicz unika "łatwych" tematów w swoich książkach? "Przemoc jest poza czasem, poza szerokością geograficzną"

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Za czym kolejka ta stoi?

Na dwuminutowym nagraniu możemy zobaczyć ogromny sznur ludzi czekający w centrum Warszawy, na Pasażu Wiecha. Wielu z nich ze zmęczenia siedziało na chodniku, niektórzy rozkładali koce, a inni nerwowo przebierali nogami. Jak się okazuje, miało to związek z promocją trzeciego tomu serii Weroniki Anny Marczak, pt. "Rodzina Monet".

To była prawdziwa gratka dla czytelniczek i czytelników! W stolicy stanął bowiem pokój głównej bohaterki książki - Hailie. Odwiedzający mogli dosłownie wejść do jej świata, siadając przy jej biurku, czy robiąc pamiątkowe zdjęcie na łóżku. Dodatkowo była to doskonała okazja do zdobycia autografu i spotkania autorki w wyjątkowej przestrzeni.

Internauci komentują

Film szybko obiegł media społecznościowe i dotarł już do prawie 2 mln użytkowników TikToka. Większość komentujących była zaskoczona nie tylko ogromem kolejki, ale i wytrzymałością jej uczestników. Inni przyznali, że nigdy nie słyszeli o autorce i zamieszczali żartobliwe, a nawet kpiące komentarze.   

Podczas stania w takiej kolejce wystarczyłoby pewnie czasu, żeby tę książkę ze dwa razy przeczytać

- pisał jeden z internautów. 

Mnie się nie chciało obejrzeć tego tiktoka do końca, a oni stoją tam w kolejce

- pisała użytkowniczka. 

To chyba żart

- czytamy.  

Wydarzenie odbyło się w ramach wiosennej edycji Targów Książki Empiku. Od 17 do 30 maja dla miłośników literatury Young Adult przygotowano mnóstwo atrakcji. Oprócz spotkania z Weroniką Anna Marczak mieli możliwość porozmawiania również z takimi autorkami jak Monika Rutka, Katarzyna Barlińska czy Marta Łabęcka. 

Więcej o: