Urokliwe miasteczko portowe pod Wrocławiem. Tutaj poczujesz wakacyjny klimat i zjesz obłędną rybę

Coraz wyższe temperatury i słoneczna aura kuszą do wypoczynku nad wodą. Miasteczko portowe oddalone 20 km od Wrocławia to idealna ostoja, w której nie brakuje atrakcji, ale także miejsc w których można napawać się ciszą i bajkowymi widokami. Znajdziemy tam plażę, wypożyczalnię sprzętu wodnego oraz klimatyczne restauracje serwujące lokalne dobra i świeże ryby.

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami, a słoneczna aura nie odpuszcza. To może oznaczać tylko jedno - przyszła pora na znalezienie idealnego miejsca na weekend lub szybki wypad poza miasto! Miasteczko portowe położone jedyne 20 km od Wrocławia sprawdzi się w tej roli wyśmienicie. Na miejscu czeka nas nie tylko ogrom atrakcji, ale i piękne widoki

Malownicze miasteczko portowe pod Wrocławiem

Miasteczko Portowe w Urazie jest położone nad brzegiem Odry tuż obok Zalewu Prężyce. Malownicza miejscowość oddalona jest zaledwie 20 km od Wrocławia - dobry i szybko dojazd to jednak nie wszystko. Na liście atrakcji znajdziemy całą masę wodnych aktywności takich jak kajaki, żagle, pływanie jachtami, rowerki wodne czy pływanie na sup'ach. Wędkarze, motorowodniacy czy żeglarze z pewnością nie będą się tutaj nudzić - nad brzegiem Odry tuż obok Zalewu Prężyce jest wiele atrakcyjnych miejsc, plaż i bajkowych odcinków. Warto skorzystać także z turystycznego promu, który oferuje ciekawy rejs 12 osobom. Jak czytamy na Facebooku @Miasteczko Portowe w Urazie, w ofercie także degustacja win oraz słodki poczęstunek. 

Aktywności, aktywnościami, ale w urokliwym miasteczku zażyć możemy także błogiego odpoczynku m.in. na plaży czy pobliskich łąkach. Fani dobrego jedzenia także znajdą coś dla siebie - w porcie funkcjonuje restauracja z sezonowym menu oraz świeżymi rybami, a także pizzeria. Jak czytamy na stornie oborniki-slaskie.pl/uraz:

Na 275 kilometrze biegu Odry, pomiędzy Wrocławiem a Brzegiem Dolnym czeka na miłośników żeglarstwa i sportów wodnych malowniczo położona marina - port Uraz. Piękne położenie, cisza, spokój, a także sąsiedztwo Zalewu Prężyckiego stanowią o atrakcyjności tego wyjątkowego miejsca. Na miejscu działa tawerna serwująca smażone ryby oraz zupę rybną. Goście mogą wynająć także miejsca noclegowe w  hostelu i domkach. Atrakcją przystani są również imprezy plenerowe, wodne imprezy sportowe, koncerty szantowe.
Zobacz wideo Czy po podwyżkach cen biletów taniej podróżuje się pociągiem, czy samochodem?

Uraz poleca się na odwiedziny - malownicze miejsce i masa atrakcji 

Do innych miejsc wartych zobaczenia i zwiedzenia w Urazie można polecić Kościół św. Michała Archanioła – rzymskokatolicki kościół parafialny. Obok niego znajduje się Grota Matki Bożej z Lourdes, która zbudowana została z kamienia polnego. Ponadto miejscowość z roku na rok coraz mocniej stawia na rozwój i aktywowanie idealnego wypoczynku przy jeziorze oraz nad brzegiem Odry. Nie brakuje miejsc do grillowania, plażowania czy aktywnego wypoczynku (liczne wypożyczalnie sprzętu, boiska, place zabaw). 

Miasteczko znajduje się przy ul. Portowej 1 w Urazie pod Wrocławiem. Z centrum miasta dojedziemy tu w zaledwie 30 minut. Wystarczy kierować się na północ i wyjechać z miasta drogą numer 342. Będąc na miejscu, mamy gwarancje mile spędzonego czasu w anturażu natury, ciekawych atrakcji, niepowtarzalnego klimatu i dobrego jedzenia. 

Więcej o: