Kiedy zaczynają się wakacje 2023? Lepiej zacznij już pakować strój kąpielowy i krem z filtrem

Relaks nad morzem, w górach czy przydomowym ogródku. O tym marzą już wszyscy, nie tylko uczniowie. Jedni spędzą ten czas na urlopie w kraju, inni zasmakują obcej kultury za granicą. Rowerzyści wyruszą w długie, malownicze trasy, kajakarze spłyną po rzece a działkowicze w końcu znajdą czas na pielenie grządek i malowanie płotu. Każdy czeka na urlop, na odrobinę wolnego czasu. Za ile dni zaczynają się wakacje 2023? Odpowiadamy!

Koniec roku szkolnego oznacza początek letnich wakacji. Cieszą się z tego powodu nie tylko dzieci, ale i dorośli, którym będzie dane zrelaksować się na upragnionym urlopie. Czas beztroski zbliża się wielkimi krokami, ale kiedy dokładnie przybędzie? Wyjaśniamy, kiedy zaczynają się wakacje 2023.

Zobacz wideo "Nie polecę, nie warto", czyli jak oszczędzić na wakacjach. Bronek radzi w "Co tak drogo"

Do ostatniego dzwonka już blisko. Kiedy zaczynają się wakacje 2023?

Choć na razie mamy maj, to warto zacząć już przygotowania do letnich wakacji. Czasu zostało już niewiele, więc jeśli jeszcze nie zaplanowaliście sobie wczasów w Polsce lub za granicą - radzimy się pospieszyć. Rezerwacje w najlepszych kurortach rozchodzą się niczym ciepłe bułeczki. Kiedyś wspominaliśmy, że wycieczek zagranicznych typu last minute może w tym roku zabraknąć. Organizacja wymarzonych wczasów dla czekających na okazje może być teraz nieco uciążliwa, ale nie niemożliwa.

Czarnogóra (zdjęcie ilustracyjne) American Express Travel podaje topowe miejsca i trendy w nadchodzącym roku

Ministerstwo Edukacji i Nauki zadecydowało, że wakacje 2023 oficjalnie zaczną się 24 czerwca w sobotę. Zakończenie roku szkolnego będzie miało miejsce dzień wcześniej, 23 czerwca. Maturzyści kończyli swoją edukację szkolną 28 kwietnia, a od czwartego maja zdawali egzaminy maturalne. 

Wielkie odliczanie. Za ile dni są wakacje 2023?

Wiele osób już nie może się doczekać tegorocznych wakacji. Zaznaczyli w kalendarzu odpowiednią datę i codziennie wykreślają kolejne pola. Do oficjalnego początku wakacji 2023 zostały jeszcze 3 tygodnie. Dla tych, którzy wolą wiedzieć, ile to dokładnie dni, przychodzimy z pomocą. Wakacje zaczną się za 27 dni, a nie licząc weekendów - za zaledwie 19 dni.

Zanzibar W tych krajach nie zaoszczędzisz. Najdroższe miejsca na wakacje 2023

Wakacje 2023 będą dłuższe od pozostałych

Uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych mają się z czego cieszyć. Ich wakacje zwykle trwają do 31 sierpnia. Dzień później, pierwszego września ma miejsce uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego. Zajęcia dydaktyczne rozpoczynają się drugiego września. W tym roku jednak ich początek przypadnie czwartego września. Wynika to z prostego faktu, że pierwszy dzień września wypada w piątek. Oznacza to, że dzieci będą miały dodatkowy weekend na zabawę. 

Jak co roku, z lekkim politowaniem patrzą na uczniów we wrześniu studenci, którzy na uczelnie wracają dopiero pierwszego października. Z drugiej strony, ich wrześniowe wakacje są często przerywane nauką do egzaminów w sesji poprawkowej. 

Więcej podobnych tematów znajdziesz na Gazeta.pl

Więcej o: