Dramatyczne chwile w powietrzu. Otworzył drzwi w trakcie lotu, a pasażerowie trafili do szpitala [WIDEO]

Pasażerowie podróżujący do Korei Południowej przeżyli przerażające chwile na pokładzie samolotu. Kilka minut przed lądowaniem jeden z mężczyzn wstał z miejsca i otworzył drzwi awaryjne. Dziewięć osób trafiło do szpitala.

W piątek, 26 maja samolot linii Asiana Airlines wystartował  z wyspy Czedżu do miasta Daegu w Korei Południowej. Jak donosi serwis CNN Travel, do szokującego zdarzenia doszło około trzy minuty przed lądowaniem, gdy samolot znajdował się około 213 metrów nad ziemią. Do sieci trafiły wstrząsające nagrania zarejestrowane przez pasażerów. 

Zobacz wideo Dlaczego samoloty się spóźniają? To nie zawsze wina pogody

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Otworzył drzwi tuż przed podejściem do lądowania

Przedstawiciele linii lotniczej wyjaśnili, że jeden z mężczyzn siedzących w pobliżu wyjścia wstał z miejsca, a następnie podniósł dźwignię i otworzył drzwi awaryjne. Na filmach, które obiegły media społecznościowe możemy zobaczyć podróżnych kurczowo trzymających się podłokietników, by ochronić się przed silnymi podmuchami wiatru. Na pokładzie znajdowało się 200 osób, w tym 194 pasażerów.

Ostatecznie załodze udało się bezpiecznie wylądować na lotnisku Daegu, a sprawca został zatrzymany przez policję. 12 podróżnych odniosło lekkie obrażenia, a dziewięciu trafiło do szpitala z powodu problemów z oddychaniem.

Uzyskaliśmy oświadczenie, że podejrzany pociągnął za hak drzwi awaryjnych, ale nie wyjawił nic o motywie przestępstwa

- poinformował funkcjonariusz policji cytowany przez "Daily Star". 

Otwarcie drzwi w samolocie podczas lotu - to możliwe? 

Wiele osób zdziwiło nie tylko zachowanie pasażera, ale i fakt, że udało mu się osiągnąć ten cel. Eksperci wskazują bowiem, że otwarcie drzwi w trakcie lotu jest zwyczajnie niewykonalne. Dzieje się tak za sprawą dużej różnicy ciśnień między przestrzenią na zewnątrz a wnętrzem kabiny. Teraz koreańskie Ministerstwo Lądu, Infrastruktury i Transportu będzie badać, czy wystąpiły nieprawidłowości w obsłudze technicznej samolotu.

Więcej o: