To miejsce przyciąga tłumy. Doceniono je w europejskim rankingu. "Dla mnie i tak jesteście nr 1"

Energylandia jest miejscem pełnym atrakcji, ekstremalnych roller coasterów, zjeżdżalni i kolorowych karuzel. Bawią się tu doskonale zarówno dzieci, jak i dorośli. Niedawno park rozrywki się na czwartym miejscu w prestiżowym zestawieniu "Theme Park Check".

Energylandia powstała w 2014 roku i jest największym parkiem rozrywki w Polsce. Na jej terenie znajduje się mnóstwo atrakcji, które przyciągają tłumy turystów. Ostatnio park uplasował się na czwartej pozycji w jednym z europejskich rankingów.

Zobacz wideo Pędziła 146 km/h w terenie zabudowanym. Policjantom przyznała, że lubi szybką jazdę

Pod lupę wzięto aż 74 europejskie parki rozrywki. Polacy mogą być dumni

W badaniu zostały poddane analizie 74 parki rozrywki znajdujące się w Europie. Raport "Theme Park Check Europe 2023" podsumował porównanie aż 2545 różnych atrakcji. Eksperci brali pod uwagę przede wszystkim stosunek jakości do ceny, recenzje, oceny oraz atrakcje dla różnych grup wiekowych. Najlepsze europejskie parki rozrywki wyłoniono po przyznaniu parkom punktów w poszczególnych kategoriach.

Na pierwszym miejscu znalazł się Europa Park. Energylandia tuż za podium

Pierwsze trzy miejsca zajęły niemiecki Europa Park, holenderski Efteling i francuski Disneyland. Polski park rozrywki znalazł się na czwartym miejscu. Tym samym został uznany za jeden z najlepszych europejskich parków rozrywki.

Ranking obejmował kilka kategorii, z których aż w trzech Energylandia znalazła się na pierwszym miejscu. Były to "Najwyżej oceniany park rozrywki w Europie", "Najlepszy stosunek jakości do ceny" i "Park rollercoasterów nr 1 w Europie". Internauci gratulują Energylandii, niektórzy uważają, że to ona powinna zająć pierwsze miejsce. Jedna z użytkowniczek napisała:

Dla mnie i tak jesteście nr 1.

Warto dodać, że Energylandia podzielona jest na cztery strefy, w których znajduje się m.in. 12 rollercoasterów, karuzele i atrakcje dla różnych grup wiekowych, bary i restauracje. Jedną z największych atrakcji parku jest Hyperion, najszybszy i najwyższy megacoaster w Europie. Odwiedzający uwielbiają też Zadrę, która jest najwyższą i najszybszą na świecie hybrydową kolejką górską. Poza tym warto zaznaczyć, że w naszym kraju podobne atrakcje znajdują się również m.in. w chorzowskiej Legendii czy w Mandorii w województwie łódzkim.   

Więcej podobnych artykułów znajdziecie na Gazeta.pl

Więcej o: