Bon turystyczny dla seniorów. Nowy pomysł rządu na wakacje marzeń?

O nowym bonie turystycznym 2023 ostatnimi czasy pojawia się całkiem sporo informacji. Wiele rodzin z dziećmi oczekuje jasnych i konkretnych informacji w sprawie wejścia w życie wakacyjnego dofinansowania. Jednak okazuje się, że grupa beneficjentów miałaby zostać również rozszerzona na seniorów. Czy i oni będą mogli skorzystać z bonu na wakacje? O tym przekonamy się już niebawem.

Nowy bon turystyczny 2023 miałby objąć również grupę seniorów. Takie doniesienia medialne pojawiły się na przełomie ostatnich tygodni. Jednak czy będą one potwierdzeniem działań rządu, czy może jedynie zostaną w fazie planów i spekulacji? Pewne jest to, że rząd obecnie myśli nad nową formą wsparcia, tym bardziej że za niedługo wybory, a każdy głos ma znaczenie. Jednak jak na razie brak konkretnych informacji w tej sprawie.

Zobacz wideo Jachira wymachuje w Sejmie workiem. "Jesteście ekonomicznymi analfabetami!"

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Bon turystyczny dla seniorów - czy pomysł wejdzie w życie?

Pod koniec lutego bieżącego roku pojawiły się pierwsze medialne doniesienia o mającym obowiązywać w najbliższe wakacje nowym bonie turystycznym dla rodzin z dziećmi.

Pracujemy nad tym, aby przedstawić jakąś wersję nowego bonu turystycznego, niezwiązaną bezpośrednio ze stymulacją turystyki po pandemii i finansowaną z innych źródeł niż środki covidowe, aby była dostępna dłużej niż tylko do marca

- powiedział w lutym na antenie Polskiego Radia 24 minister Kamil Bortniczuk.

Jednak to nie wszystko. Z biegiem czasu pojawiły się także informacje, że grupa beneficjentów miałaby zostać rozszerzona. Dodatkowe środki do wykorzystania na wakacje miałby powędrować nie tylko do rodzin z dziećmi, ale i objąć wszystkich seniorów. Zatem kiedy można spodziewać się wejścia w życie nowego świadczenia? Czy będzie obowiązywało kryterium wieku?

Żadna konkretna data jeszcze nie padła. Jednak jeśli partia rządząca przystąpi szybko do prac, to bonu turystycznego dla seniorów możemy spodziewać się jeszcze przed wakacjami

- podaje portal eska.pl.

Być może niedługo się okaże, że nowy bon turystyczny 2023 obejmie zarówno seniorów, jak i rodziny z dziećmi.

Więcej o: