Wszyscy używają ich źle. Jest tylko jeden poprawny sposób. "Boże, dlatego zawsze było mi niewygodnie"

Znacie ten moment, kiedy układacie pod głową poduszkę podróżną i zawsze coś jest nie tak? Mogłaby być niżej albo wyżej, bardziej w prawo lub lewo. Okazuje się, że powód dyskomfortu jest prosty: większość ludzi używa poduszki w zły sposób. - Chciałbym wiedzieć to przed trzydziestką - mówi gwiazda TikToka Sidney Raz.

Więcej wiadomości przeczytasz na Gazeta.pl.

Większość osób intuicyjnie umieszcza poduszkę podróżną na karku i próbuje w ten sposób ułożyć się do snu. Sidney Raz, który zasłynął na TikToku publikując nagrania z trikami ułatwiającymi życie, twierdzi, że to błąd. W najnowszym nagraniu pokazał, jak robić to dobrze i zapewnił: Naprawdę możecie usnąć w czasie lotu. Filmik zyskał ponad 30 tysięcy komentarzy. "Boże, dlatego zawsze było mi niewygodnie" - pisali zaskoczeni internauci.

Zobacz wideo Karolina Gilon nie została wpuszczona do samolotu

Jak używać poduszki podróżnej? Zawsze z przodu

Klasyczne poduszki podróżne mają kształt zbliżony litery "U". Mogą być wypełnione m.in. elastyczną pianką lub lekkim silikonowym granulatem. Pojawiają się też w wersji "do nadmuchania". Zwykle nakładamy "U" tak, aby podpierało głowę z tyłu. Sidney Raz nie układa poduszki za głową, a przed. Dlaczego? Ponieważ, gdy śpimy na siedząco, głowa opada i przekręca się w różne strony - co wyrywa nas ze snu. Gdy pod podbródkiem znajduje się poduszka, nie odczuwamy tego aż tak bardzo. Zatrzymuje ona głowę i daje jej oparcie. - Mmm, ale wygodnie... - zachwyca się twórca nagrania. 

Internauci w szoku. "To ma sens!"

Okazuje się, że niewielka zmiana może znacznie poprawić komfort podróży. Nagranie wyświetliło ponad 35 mln osób. Podróżnicy z całego świata byli zaskoczeni radą gwiazdy TikToka. "Szkoda, że nie wiedziałem tego przed moim 10-godzinnym lotem", "O rany, to ma sens!", "Dlaczego reklamują je zdjęciami, na których używane są źle?" - pisali internauci. Była też grupa osób, która już wcześniej używała poduszki w ten sposób, ale nie zdawała sobie sprawy z tego, że robi to dobrze. "Wszyscy twierdzili, że robię to źle" - czytamy w komentarzach.

Więcej o: