Sanatoria w naszym kraju na dobre wpisały się w krajobraz. W Polsce to właśnie miejsca z wielowiekową tradycją są stałym punktem odniesienia. Najlepszym przykładem nieprzemijającej świetności jest Uzdrowisko Nałęczów, do którego każdego roku podążają tłumy, aby zadbać o serce.
Choć na terenie Polski można znaleźć wiele sanatoriów godnych polecenia, to jednak tym, co wyróżnia Uzdrowisko Nałęczów, jest skupienie uwagi na potrzebach pacjentów chorych na serce. Nie chodzi jedynie o oferowane zabiegi. Na terenie kompleksu powstał Szpital Kardiologiczny wyposażony w bazę noclegową, a w budynku znajduje się poradnia specjalistyczna oraz nowoczesny sprzęt przeznaczony do diagnostyki i leczenia chorób układu sercowo-naczyniowego.
W ofercie uzdrowiska jest rehabilitacja dla osób po zawale serca, oraz szereg zabiegów nie tylko z zakresu kardiologii. Kuracjusze mogą skorzystać następujących form leczenia:
Uzdrowisko Nałęczów usytuowane jest na nizinach, a dookoła rozpościerają się wąwozy i wzgórza. Dzięki temu pacjent czerpie z dobrodziejstwa mikroklimatu, który pomaga w leczeniu chorób układu krążenia.
Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.
Uzdrowisko Nałęczów powstało w XVIII wieku, wszystko zaczęło się od tego, gdy jeden z lokalnych możnowładców cierpiał na podagrę. Choroba objawiała się bolesnymi ranami na stopach w okolicy stawów. Cierpieniu często towarzyszyła gorączka i problemy z poruszaniem. Kiedy Antoni Małachowski bezskutecznie poszukiwał lekarstwa, okazało się, że pomocna może być woda.
Na oficjalnej stronie obiektu widnieje adnotacja, z której wynika, że w 1827 roku Piotra Celińskiego profesor Uniwersytetu Warszawskiego potwierdził lecznicze działanie wód nałęczowskich. Wieści szybko się rozniosły, a w pałacu Małachowskich brakowało miejsca na przyjmowanie gości. Tak stopniowo dobudowywano kolejne obiekty. Dziś na terenie kompleksu kuracjusz może podziwiać nie tylko wspomniany pałacyk, ale także następujące miejsca: