Ta nietypowa atrakcja graniczy z Polską. Turyści polecają, bo "jest tam magiczny klimat"

Skalne Miasto tuż przy polsko-czeskiej granicy to wyjątkowa atrakcja, która z pewnością spodoba się osobom preferującym aktywny wypoczynek. Jeśli macie ochotę na szybki city break za granicę, to kierunek idealny.
Zobacz wideo Przekonaj się, jak piękny potrafi być nasz kraj. Wybraliśmy 5 tras rowerowych w Polsce

Szukasz podobnych treści? Sprawdź Gazeta.pl

Planujesz weekendowy city break? Wybierz się do Czech, a konkretnie do położonego niecałe piętnaście kilometrów od granicy polsko-czeskiej Ostas. To właśnie tam znajduje się niezwykła atrakcja, która z pewnością przypadnie do gustu fanom górskich wędrówek. Mowa o malowniczym skalnym mieście w Górach Stołowych.

Skalne miasto dla fanów spokojnych wędrówek

Jeśli preferujecie spokojne zwiedzanie bez tłumu spacerowiczów dookoła, ta atrakcja z pewnością przypadnie wam do gustu. Niezwykłe formacje skalne, które tworzą wyjątkowy szlak turystyczny pełen wąskich przesmyków i schodków, z pewnością docenią osoby, które uwielbiają aktywny wypoczynek. 

Co warto wiedzieć, wybierając się do Ostas? Zdecydowanie miejsce to polecane jest rodzinom z dziećmi, sama trasa określana jest jako łatwa do pokonania, a jej przejście nie powinno zająć nam więcej niż trzy godziny. Po drodze można zdobyć także mierzący 700 m n.p.m. szczyt Ostas. Warto także dodać, że wejście na teren skalnego miasta jest bezpłatne, bardzo prawdopodobne, że w sezonie będziemy musieli zapłacić jednak za parking.

To miejsce przypadło do gustu turystom, którzy zachwycają się "magicznym klimatem", "przepięknymi skałami" i piszą o "niezapomnianych wrażeniach".

Labirynt, który przyciąga tłumy

Podobne skalne miasto znajduje się także w Adrspach i jest największą tego typu atrakcją w Europie. I chociaż ciągną tam prawdziwe tłumy, wciąż jest to jedno z najdzikszych tego typu miejsc w naszym regionie. Warto mieć na uwadze, że wejście do Adrspach jest biletowane. Wejściówki można zarezerwować internetowo. Płatny jest również znajdujący się w okolicy parking. 

Więcej o: