Ten trik odmienia podróże z Ryanairem. Podróżniczka zdradza, jak płacić mniej za dodatkowy bagaż

Wielu pasażerów stara się podróżować jedynie z plecakiem, jak ognia unikając opłat za dodatkowy bagaż. Czasami jednak potrzebujemy zabrać ze sobą więcej rzeczy, a... droższe bilety stają się nieuniknione. Jak się okazuje, pewien trik pozwoli nam na tym zaoszczędzić.

Jessica działająca na TikToku pod nazwą "jessicaxviana" to miłośniczka podróży i dobrej kuchni. Na swoim profilu zgromadziła 25,4 tys. obserwujących, z którymi dzieli się nie tylko relacjami z wyjazdów, ale i przydatnymi trikami. Niedawno pokazała, jak zaoszczędzić, kupując bagaż podręczny w Ryanairze. 

Zobacz wideo Jak spakować ubrania, by zająć minimum miejsca? Znamy genialny patent ze skarpetkami

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Tańszy bagaż podręczny w Ryanairze

Ryanair słynie przede wszystkim z restrykcyjnych limitów bagażowych i drogich opłat za dodatkowy bagaż. Czasami zdarza się, że koszt wniesienia niewielkiej walizki... przekracza cenę samego biletu. Jessica zdradziła, że istnieje pewna metoda, o której warto pamiętać przy dokonywaniu kolejnej rezerwacji. 

Nauczę was, jak zaoszczędzić pieniądze, rezerwując bilety lotnicze na stronie Ryanaira

- powiedziała na nagraniu. 

Kiedy już zdecydowaliśmy się już na miejsce docelowe oraz termin, irlandzki przewoźnik daje nam wybór konkretnej taryfy: bezpłatną Value (zawierający jedynie mały przedmiot osobisty, np. plecak), Regular w cenie 123 zł za każdy lot (z małą torbą i 10-kilogramowym bagażem kabinowym) czy Plus za około 255 zł (mały przedmiot i 20-kilogramowy bagaż). Jessica radzi, by na tym etapie pominąć walizkę i zdecydować się na darmową opcję. 

Pokazała, jak oszczędzać z Ryanairem

Następnie podajemy swoje dane, wybieramy lub pomijamy wybór konkretnego miejsca, aż w końcu... otrzymujemy kolejną szansę dodania bagażu - tym razem tańszą. Teraz już dwie sztuki bagażu kabinowego wyniosą nas nie 123 zł za lot, a od 78 zł. W przypadku 10-kilogramowej walizki rejestrowanej zapłacimy około 98 zł, a 20-kilogramowej - 208 zł. 

Nagranie opublikowane na początku maja dotarło już do ponad 206 tys. użytkowników. Internauci byli zachwyceni sposobem tiktokerki i przyznali, że z pewnością wykorzystają go przy następnej rezerwacji. Niektórzy komentujący zwrócili uwagę, że cena bagaży może być zmienna, jednak zawsze jest tańsza w końcowym etapie. 

Więcej o: