Pielęgniarka pokazała prosty trik. Będzie wybawieniem w samolocie. "To absolutnie działa" [WIDEO]

Podczas lotów samolotem dochodzi do wielu nieprzyjemnych sytuacji. Niektórych można jednak uniknąć. Pewna pielęgniarka, zajmująca się w swojej pracy chorobami uszu zdradziła turystom przydatny trik, dzięki któremu podróż będzie przyjemniejsza.
Zobacz wideo Niewygody podróży? Ten wynalazek sprawi, że w samolocie wyśpisz się jak we własnym łóżku

Jedni podróżowanie samolotem kochają, inni niekoniecznie. Ci drudzy zazwyczaj narzekają na dyskomfort, czy to związany z niewygodnymi siedzeniami, irytującymi współpasażerami, czy też fizjologicznymi reakcjami organizmu na gwałtowne zmiany ciśnienia podczas lotu. Te ostatnie bywają szczególnie uciążliwe. Pewna aktywna w mediach społecznościowych pielęgniarka pokazała pewien trik, który może nieco złagodzić dyskomfort. 

Szukasz podobnych treści? Sprawdź Gazeta.pl

Mokry ręcznik i plastikowe kubki. Tego triku nie powstydziłby się MacGyver

Charlotte Stanley to pielęgniarka, która prowadzi swojego TikToka. Na profilu @the_ear_nurse publikuje treści, związane z chorobami uszu i porady, które mogą pomóc w zadbaniu o narząd słuchu. Ostatnio podzieliła się ze swoimi obserwatorami trikiem, który może być pomocny podczas lotu samolotem. 

Gdy samolot startuje lub ląduje, na pokładzie dochodzi do gwałtownych zmian ciśnienia, które nie są obojętne dla naszego organizmu. Zmiany te możemy odczuwać jako uczucie zatkania ucha lub uszu. Aby zminimalizować te nieprzyjemne odczucia, można sięgnąć m.in. po gumę do żucia. Ten sposób nie zawsze jednak działa. Stanley proponuje więc nieco inne rozwiązanie, które pomoże ustabilizować ciśnienie. 

Poproś stewardesę o dwa plastikowe kubki i gorące papierowe ręczniki. Zaufaj mi, będą dobrze wiedzieć, co robisz.

Co dalej? Pielęgniarka wyjaśnia, że wilgotne ręczniki trzeba umieścić w kubkach, a te z kolei... nałożyć na uszy. I choć może to wyglądać nieco osobliwie, pomaga ustabilizować ciśnienie. 

Dzięki temu tworzy się hermetyczne zamknięcie, a para pomaga znormalizować ciśnienie w uchu środkowym.

Internauci oszaleli.  "To absolutnie działa"

Trik spodobał się obserwatorom profilu pielęgniarki, którzy postanowili podzielić się swoimi opiniami na ten temat. Nie brakowało też osób, które dzieliły się własnymi patentami na udany lot bez bólu. 

To absolutnie działa, a stewardesa nauczyła nas tego, gdy mój 6-latek miał problem podczas lotu wiele lat temu
Żuję gumę przez cały lot i noszę słuchawki, to działa dobrze.
Zmagam się z tym przez całe życie, płaczę z bólu. Kapsułki, ciągłe ziewanie i odtwarzanie muzyki w słuchawkach.
Można jednak kupić dyskretne zatyczki do uszu w aptece, które dokładnie to robią. Kosztują około pięciu funtów.
Więcej o: