Maciej Dowbor wyśmiał lotnisko w Radomiu. W sieci zawrzało: "Mam już tego serdecznie dość"

Żarty z lotniska w Radomiu stały się legendarne. W internecie znaleźć można mnóstwo memów i opinii o inwestycji, która kosztowała setki milionów złotych. Prezenter telewizyjny Maciej Dowbor wrzucił ostatnio do mediów społecznościowych żartobliwy filmik o tymże lotnisku. W komentarzach rozgorzała ognista dyskusja.

Lotnisko Warszawa-Radom ma krótką, acz burzliwą historię. Port został otwarty zaledwie miesiąc temu, ale internetowe żarty na jego temat zaczęły powstawać jeszcze w trakcie budowy. Niedawno do sieci wpłynął żartobliwy filmik znanego prezentera telewizyjnego Macieja Dowbora. Reakcje na video były skrajne.

Zobacz wideo Joanna Kluzik-Rostkowska: Jestem za lotniskiem w Radomiu. Ma ono jedną szansę na sukces

Maciej Dowbor żartuje z lotniska w Radomiu. Internauci podzieleni

Prezenter telewizyjny udał się z wizytą do Radomia, gdzie niedawno miało miejsce huczne otwarcie nowego lotniska. Na miejscu zastał jednak pustki. "Lecieliście już może gdzieś z Lotniska w Radomiu?! A może przynajmniej znacie kogoś, kto zna kogoś, kto leciał?! Jeżeli szukacie odosobnienia, prywatności, samotni do bicia się ze swoimi myślami albo miejsca na intymną randkę z rozmachem - polecam AirPort Radom. Niesamowite uczucie być kompletnie samemu w takim miejscu" - zakpił Maciej Dowbor.

 

W jego filmiku widzimy opustoszałą poczekalnię i stanowisko odpraw. Na tablicach informacyjnych wyświetlał się komunikat o jedynym locie tego dnia - przybywającym o godzinie 22 samolocie z Paryża. Dowbor nie zastał żadnych podróżujących. Pod nagraniem czytamy komentarze równie rozbawionych internautów:

Jestem z Radomia, ale śmieję się razem z Tobą.
Super tekst i super filmik. Rzeczywistość oczywiście odwrotnie proporcjonalnie śmieszna...
Trzeba pamiętać, żeby tam wcześniej przyjechać, bo przy tym natłoku ludzi bałabym się, że nie zdążę na ten jeden jedyny lot.

Nie wszystkim jednak żarty z lotniska przypadły do gustu. Oburzeni byli zwłaszcza mieszkańcy Radomia, którzy męczy ciągłe wykpiwanie ich miasta. Pod nagraniem można przeczytać:

Jako Radomianka mam już serdecznie dosyć nabijania się z mojego miasta", "Mimo wszystkich politycznych uwarunkowań, które mi się nie podobają… uważam, że powinniśmy mocno trzymać kciuki za to lotnisko, żebyśmy mogli swobodnie latać. Nie ośmieszać.

Inwestycja warta 800 milionów złotych stoi pusta

Port Lotniczy Warszawa-Radom im. Bohaterów Czerwca 1976 oddano do użytku 27 kwietnia 2023 roku. Na razie ma on obsługiwać pięć regularnych tras oraz loty czarterowe. Na początku maja odwołano jednak jedną z tras. Loty do Tunezji, które miały być wielkim hitem, nie będą się odbywać. 

Inwestycja, która łącznie wyniosła aż 800 milionów złotych świeci pustkami. Na lotnisku znajduje się najnowocześniejszy terminal w Polsce. W teorii ma on obsługiwać trzy miliony pasażerów rocznie, jednak wiele osób jest zdania, że ekstrawagancki port był stratą pieniędzy, podobnie jak przekop Mierzei Wiślanej. Krytycznych opinii na ten temat również w internecie nie brakuje.

Więcej podobnych tematów znajdziesz na Gazeta.pl

Więcej o: