Jak zaoszczędzić na wakacjach w Turcji? Turysta dzieli się ciekawym trikiem. "Wystarczy pokombinować"

Turcja w dalszym ciągu pozostaje jednym z najpopularniejszych kierunków wakacyjnych dla turystów z Polski. Piękna, słoneczna pogoda w połączeniu z dobrodziejstwami oferty all inclusive sprawia, że chętnych na wczasy w tym kraju nie brakuje. Czy jednak przy obecnym wzroście cen można dalej cieszyć się niezbyt drogim wyjazdem?

Podróże w czasach wysokiej inflacji są możliwe. Udowodnił to pan Tomasz, który podzielił się z redakcją portalu onet.pl historią o swoim rodzinnym wyjeździe "na własną rękę" do Turcji. Czy stanowiło to wyzwanie? I czy rzeczywiście tanie wczasy w Turcji są możliwe dla każdego? Przekonajcie się sami!

Zobacz wideo Od kebaba po bakławę - kilka dań, dzięki którym zasmakujesz Turcji, nie ruszając się z własnej kuchni

Tygodniowe wakacje w Turcji. Turysta zdradza, w jaki sposób zaoszczędził krocie

Pan Tomasz i jedenastu członków jego rodziny wybrało się do słonecznej Antalyi z Krakowa. Za bilety z dużym bagażem rejestrowanym w obie strony zapłacili od 800 do 950 zł. Zdecydowali się na zakwaterowanie all inclusive w 5-gwiazdkowym hotelu, który oferował dzieciom poniżej 13 lat darmowy pobyt. Z lotniska do hotelu i z powrotem zawiozła ich wynajęta taksówka. Za transfer dla 12 osób pan Tomasz zapłacił 614 zł, czyli niewiele ponad 50 zł za osobę. 

"Wycieczka wyszła o blisko 1,5 tys. zł na osobie taniej niż najtańsza oferta w podobnym terminie i podobnej klasie hotelu, jaką znalazłem w biurze podróży", cytujemy za onet.pl wypowiedź zaradnego turysty. Warto również wspomnieć, że wakacje na przełomie sierpnia i września, zaplanowane zostały już w maju. Rezerwacja biletów lotniczych oraz hotelu z dużym wyprzedzeniem pozwala zazwyczaj zaoszczędzić spore kwoty.

Samodzielna organizacja czy biuro podróży - co wybrać?

Większość Polaków chcących wyjechać na wakacje do Turcji stawia na biura podróży. Pozwala to uniknąć stresu, jakim jest samodzielna organizacja. Niektórzy uważają, że urlop to czas absolutnej beztroski, dlatego jakiekolwiek czynności związane z zakupem biletów, rezerwacją transferów oraz miejsca pobytu pozostawiają profesjonalistom. Drugą stroną tego medalu jest jednak zwykle cena.

Wczasy z biurem podróży mogą nas kosztować więcej, choć i to nie jest zasadą. Ostatecznie wszystko sprowadza się do tego, jaką ofertę uda nam się znaleźć lub w jakim stopniu nasze doświadczenie pozwala na organizację wakacji "na własną rękę". Jeśli wcześniej nie planowałeś samodzielnie wyjazdu do Turcji - bezpieczniej będzie pewnie skorzystać z oferty jednego z wielu biur podróży.

Więcej podobnych tematów znajdziesz na Gazeta.pl

Więcej o: