Małopolska. Chcieli zrobić sobie zdjęcie. Nagle zawaliły się pod nimi schody

Do wypadku w Zawoi doszło w sobotę wieczorem. Na terenie Karczmy Zbójnickiej zawaliły się schody, na których znajdowało się kilka osób. Sześcioro poszkodowany przewieziono do szpitali.

Media od wczoraj informują o wypadku, do którego doszło w województwie małopolskim. Jak podało RMF FM, na terenie Karczmy Zbójnickiej w Zawoi zawaliły się zewnętrzne schody, przez co kilka osób spadło z wysokości ponad dwóch metrów. W akcji ratunkowej uczestniczyło około 50 strażaków.

Zobacz wideo Sylwia Bomba zdradza patent na długi lot:

Chcieli zrobić sobie zdjęcie, nagle zawaliły się schody

Do wypadku doszło w sobotę. Na terenie karczmy zawaliły się schody, na których znajdowała się grupa znajomych. Jak informują lokalne media, ludzie ci ustawili się wcześniej na nich do wspólnego zdjęcia. Sześcioro rannych ostatecznie przewieziono do szpitali. Jednak w wypadku zostało poszkodowanych aż osiem osób. Pięć z nich strażacy opatrywali na miejscu. Natomiast dwie od razu przekazano ratownikom medycznym. Co istotne, nikt z poszkodowanych nie ma obrażeń, które zagrażają życiu. To przede wszystkim złamania kończyn oraz potłuczenia. 

Wszczęto śledztwo

Na miejscu wypadku oprócz służb medycznych pojawiła się także policja oraz powiatowy inspektor nadzoru budowlanego. - Z naszych informacji wynika, że grupa kilkunastu osób przebywała na schodach robiąc sobie zdjęcia. Wtedy doszło do załamania konstrukcji - powiedział mł. bryg. Łukasz Białończyk, Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Suchej Beskidzkiej. Warto wspomnieć, że prokuratura wszczęła już śledztwo. Jego celem będzie ustalenie, jak doszło do wypadku i kto ponosi za niego odpowiedzialność. 

Więcej o: