Bilety WizzAir na Wyspy Kanaryjskie za 35 złotych? "Twoja rezerwacja została odwołana"

Wyjazd na Wyspy Kanaryjskie wiąże się z dużymi kosztami. Za same bilety w obie strony trzeba zapłacić nawet kilka tysięcy złotych. Nie dziwi zatem fakt, że kiedy linie lotnicze WizzAir opublikowały ofertę lotu za 35 złotych, liczba chętnych była ogromna. Okazuje się jednak, że to była pomyłka. W mediach społecznościowych zawrzało.
Zobacz wideo Joanna Moro wyjechała na Wyspy Kanaryjskie

18 maja 2023 roku, czyli w ubiegły czwartek w systemie linii lotniczych WizzAir doszło do nietypowej awarii. Klienci mogli kupić wyjątkowo tanie bilety na wiele kierunków w tym na Wyspy Kanaryjskie. Za podróż w jedną stronę należało zapłacić wyłącznie 35 złotych. Ta informacja natychmiast rozeszła się mediach społecznościowych. Jaki jest finał tej historii?

Bilety na Wyspy Kanaryjskie za 35 złotych. A jednak pomyłka

Tak nietypowa promocja przyciągnęła tłumy. W grupach na Facebooku pojawiały się posty na ten temat, a pod nimi moc komentarzy. Kolejnego dnia zauważyłam kolejne wpisy, z których wynikało, że coś poszło nie tak i że zakupione bilety nie uprawniają do odbycia wybranej podróży. Nie przypuszczałam jednak, że zjawisko było obserwowane na tak dużą skalę. Jak informuje portal fly4free.pl wyjątkowo tanie bilety lotnicze były dostępne na praktycznie wszystkie trasy WizzAir i niemal na każą datę wylotu z Polski. A z nieoficjalnych danych wynika, że tylko w ciągu kilkudziesięciu minut z "promocji" miało skorzystać ponad 80 tysięcy klientów.

Nikt nie przypuszczał, że ceny są wynikiem błędu systemu. Dopiero kolejnego dnia, w piątek 19 maja br. wieczorem przewoźnik miał wysłać lakoniczny komunikat, z którego wynikało, iż doszło do błędu. 

Z przykrością informujemy, że z powodu błędu technicznego naszego systemu, twoja rezerwacja została odwołana

- brzmiała treść wiadomości wysłanej przez WizzAir. Niestety niewiele wynikało z tak oszczędnego komunikatu. Klienci nadal nie wiedzieli, co to oznacza, jednak już godzinę później pojawiła się kolejna informacja, że doszło do błędu systemowego i rezerwacje zostaną anulowane.

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Niektórzy już polecieli, inni zostaną w domu

Jak ustalił portal fly4free.pl, anulowanie lotów zapowiadano już na dziś, poniedziałek 22 maja 2023 rok. Jednak niektórym udało się skorzystać z nietypowej okazji. Osoby, które kupiły bilety w czwartek, a ich lot był zaplanowany na sobotę i niedzielę, polecieli bez żadnych problemów. Co więcej, jeżeli klientom udało się kupić bilety w obie strony, to także drugi lot będzie zrealizowany w niskiej cenie.

Anulowane loty dotyczą wszystkich, którzy planowali podróż od poniedziałku oraz w kolejne dni. W jednym z wpisów na Facebooku można przeczytać, że bilety tych, którzy za ten sam lot zapłacili np. 350 złotych, a nie 35 złotych nie zostaną odwołane. Jednak są to niepotwierdzone informacje.

Więcej o: