Wakacje pociągiem za... jedno euro? Rusza atrakcyjna promocja oraz nie lada gratka dla miłośników retro

Era tanich biletów zdaje się odchodzić w niepamięć, czasami jednak można natrafić na prawdziwą perełkę. W najbliższy wtorek francuski przewoźnik kolejowy Ouigo Classique rusza z wielką promocją biletów kolejowych. Za zaledwie jedno euro będzie można nabyć bilet na atrakcyjne trasy krajowe. Cena to niejedyny plus, przejazdy będą realizowane zabytkową lokomotywą!

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Jedni kochają i rozpływają się już na samą myśl, inni zaś pałają nienawiścią. Mowa tu o podróżowaniu pociągami, które z roku na rok stają się w Europie coraz popularniejszą formą transportu. Promocja, którą przygotowały francuskie linie, z pewnością przyczyniła się do dobrego słowa wśród klientów, bowiem bilet kosztuje zaledwie... jedno euro. Są jednak pewne zasady oraz ograniczona pula!

Wielka wyprzedaż francuskich linii kolejowych 

Jak podaje francuski państwowy przewoźnik SNCF oraz spółka-matka taniej linii kolejowej Ouigo Classique, już w najbliższy wtorek 23 maja wystartuje atrakcyjna promocja, w której dostępnych będzie 10 tys. biletów w cenie 1 euro! Wyprzedaż będzie działała na zasadzie "kto pierwszy ten lepszy" przez cały dzień, aż do wyczerpania zapasów. Popyt jest niemały, dlatego warto się pośpieszyć i poznać dalsze szczegóły! 

Bilety "jak za darmo", będzie można nabyć na stronie internetowej www.ouigo.com we wtorek 23 maja od godziny 7:00, przez całą dobę. Akcja zorganizowana jest z okazji pierwszych urodzin przewoźnika. W ten sposób marka chce zachęcić do podróżowania koleją. Niska cena to jednak nie wszystko - specjalnie dla klientów przygotowano na wszystkie tasy zabytkowe lokomotywy, a także wagony. Wiele tras obsługuje wyprodukowana w latach 70. lokomotywa SNCF Class BB 22200, która sama w sobie jest ciekawą atrakcją turystyczną.

Zobacz wideo Jakub Madrjas: Jest pokolenie, które samochód postrzega jako symbol, że transformacja się udała

Podróż po Francji za 1 euro, czyli atrakcja na wakacje i weekend 

Francuska retro kolej to nie lada gratka dla miłośników podróży oraz wyszukanego stylu. W ofercie znajdziemy trzy trasy, które obejmują bardzo atrakcyjne regiony, warto dodać, że wszystkie mają start w Paryżu. Pierwszą opcją wycieczki jest Lyon przez Dijon, druga trasa prowadzi do Nantes przez Chartres i Angers, zaś trzecia również do Nantes, ale przez Fleury-les-Aubrais i Saint-Pierre-des-Corps. Bilety w regularnym cenniku kosztują 22 euro (Paryż - Nantes) i 19 euro (Paryż - Lyon).

Warto dodać, że wszystkie w wyżej wymienionych tras pokonują pociągi Ouigo Classique, które dany dystans przemierzają z identyczną prędkością co TER, regionalne pociągi obsługiwane przez SNCF. To z pewnością rzutuje także na komfort oraz szybką, przyjemną podróż. Ciekawym szczegółem jest fakt, iż trasę z Paryża do Lyonu pokonuje się w ciągu nieco ponad dwóch godzin, podczas gdy na dojazd samochodem trzeba poświęcić około pięciu godzin.

Więcej o: