Pokazała, co kupimy za 5 zł w różnych krajach. W jednym z nich otrzymamy aż... 15 kg pomidorów

Choć dawniej zorganizowanie taniej wycieczki było przysłowiową "bułką z masłem", to ze względu na wszechobecną drożyznę dziś zadanie to staje się coraz trudniejsze. Jak zaoszczędzić w podróży? Doświadczeni podróżnicy radzą, by nie patrzeć tylko na ceny biletów, ale i na te obowiązujące na miejscu. Wiecie, ile kupimy za 5 zł w różnych krajach?

Ania Konecka to miłośniczka podróży, którą na TikToku obserwuje 52,3 tys. obserwujących. Dzieli się z nimi interesującymi miejscami do odwiedzenia, licznymi ciekawostkami, a także trikami na tanie podróżowanie. Tym razem pokazała, ile jesteśmy w stanie kupić na całym świecie, mając 5 zł w portfelu. 

Zobacz wideo Czas na urlop! Jak zabezpieczyć na ten czas swoje rośliny? Jak się spakować? Jak przechowywać pieniądze?

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Pokazała, co kupimy za 5 zł za granicą

Chociaż w Polsce za 5 zł nie uda nam się nabyć zbyt wiele, to okazuje się, że w niektórych krajach możemy się nieźle obkupić. Przykładowo według Koneckiej w Uzbekistanie kwota ta jest równowartością... 15 kg pomidorów, a w Kazachstanie - 60 bułek. W Somalii uda nam się kupić 12 piw, z kolei w Argentynie aż 15 kg ryżu. 

Niestety nie wszędzie jest tak kolorowo. W Norwegii 5 zł kosztuje nie 15 kg, a jedynie 200 g ryżu, na Słowacji jedno piwo, a w Japonii jeden pomidor. Najmniej za tę kwotę do zaoferowania ma Księstwo Liechtensteinu. Tam uda nam się kupić jedynie pół bułki. 

Jak tanio podróżować? O tym warto pamiętać

Oczywiście, chociaż w powyższych krajach możemy liczyć na niskie ceny, to wątpliwości budzić mogą drogie bilety lotnicze. Jak zatem szukać tych najatrakcyjniejszych? Zdaniem ekspertów warto sprawdzać oferty codziennie, bo przewoźnicy zmieniają je każdego dnia (pamiętajmy o używaniu opcji incognito w przeglądarce).

Ważne jest także zachowanie elastyczności, zarówno co do terminu, jak i miejsca wylotu. Jeśli zależy nam na atrakcyjnych cenach, nie zwlekajmy do ostatniej chwili. Rezerwując lot z dwu- lub trzymiesięcznym wyprzedzeniem, możemy zaoszczędzić nawet do 30 procent. 

Więcej o: