Te linie lotnicze 1 czerwca rozczarują swoich klientów. Nie takiego prezentu na Dzień Dziecka oczekiwali

Linie lotnicze Finnair wprowadzają zmiany, które z pewnością nie ucieszą pasażerów. Dotyczą one cen biletów oraz bagażu, jaki można wziąć ze sobą na pokład. Nowe taryfy będą obowiązywały od początku czerwca.

Fiński przewoźnik wprowadza nową taryfę Superlight. Będzie ona działała na podobnej zasadzie, jak najtańsze taryfy Ryanaira i Wizz Air. Zmiany, które wejdą w życie 1 czerwca bieżącego roku, na pewno nie spotkają się z zadowoleniem klientów. Będą dotyczyły również płatnego wyboru miejsc na pokładzie.

Zobacz wideo Kierująca volkswagenem jechała pod prąd drogą ekspresową S19

Na pokład będzie można zabrać tylko mały plecak lub torebkę

Nowa taryfa linii Finnair zastąpi najtańszy wariant - taryfę Economy Light. Na czym będzie polegała zmiana? Wybierając taryfę Superlight Pasażerowie będą mogli wnieść na pokład jedynie mały plecak lub torebkę o maksymalnych wymiarach 40x30x15 cm. Bagaż podręczny będzie musiał zmieścić się pod sąsiednim fotelem. Warto dodać, że poprzednia taryfa obejmowała jedną sztukę bagażu podręcznego o wadze nie większej niż osiem kilogramów oraz mały bagaż, np. torebkę czy plecak. 

Za większy bagaż będzie trzeba zapłacić dodatkową kwotę

Aby zabrać ze sobą walizkę o większych wymiarach nieprzekraczających 55x40x23 cm, będzie trzeba dodatkowo zapłacić. Linie Finnair proponują droższą taryfę Classic - w ramach tej opcji płaci się za większy bagaż podręczny oraz za bagaż rejestrowany. Dlaczego linie wprowadziły zmiany? Jak tłumaczy Finnair, nowe zasady mają pomóc w rozwiązaniu problemu nadmiernej ilości bagażu poręcznego, przez który często zdarzają się opóźnienia w wejściu na pokład. 

Poza zmianami dotyczącymi taryf fiński przewoźnik rozszerza również płatny wybór miejsc na pokładzie. Pasażerowie decydujący się na taryfę Superlight oraz Classic będą za to płacić dodatkową kwotę. Przedtem usługa wyboru miejsc była bezpłatna. 

Więcej podobnych artykułów znajdziecie na Gazeta.pl

Więcej o: