Rzeczy, których nigdy nie powinieneś jeść w pociągu. Wędzona makrela i jajka to nie wszystko

Zapytano 2000 Brytyjczyków o to, czego nie powinno się spożywać w pociągu. Ankietowani wymieniali m.in. wędzoną makrelę i jajka, ale padały też mniej oczywiste odpowiedzi. Badania pokazują, jakie przekąski współpasażerowie uważają za najbardziej uciążliwe.

Więcej wiadomości przeczytasz na Gazeta.pl.

Podróż pociągiem to dla jednych przyjemność, dla innych konieczność. Ci pierwsi przygotowują się do niej skrupulatnie, szykując niezależnie od dystansu kanapki na drogę i kawę w termos, drugim wystarczy łyk wody i przekąszenie batonika przed dotarciem do celu. W każdym przypadku warto mieć ze sobą coś do zjedzenia. Nawet jeśli podróż nie jest długa, nigdy nie wiemy, co wydarzy się po drodze. Pamiętajmy jednak, że nie jesteśmy w pociągu sami i wybierajmy produkty, które nie będą uciążliwe dla współpasażerów. Badanie przeprowadzone wśród Brytyjczyków przez Trainline pokazuje, jakie jedzenie powinno być absolutnie zakazane w pociągach.

Zobacz wideo Sylwia Bomba o spędzaniu wakacji bez dzieci. "Podróż bez dziecka jest połową podróży"

Czego nie jeść w pociągu?

Chociaż trudno sobie wyobrazić, że ktoś wsiadł do pociągu z wędzoną makrelą, to właśnie ona znajduje się na szczycie rankingu i zyskała aż 49 proc. głosów. Tuż za nią ankietowani wymieniali jajka na twardo - 43 proc. głosów, oraz curry 41 proc. głosów.

Na czwartym miejscu są kanapki z jajkiem, a na piątym ser pleśniowy. Potem wymieniano też paluszki krabowe, makaron oraz kanapki z tuńczykiem, krewetki i sushi. Kebab także nie jest mile widzianym daniem w pociągu. Ankietowani wskazywali również korniszony oraz burrito. W zestawieniu pojawiły się też chipsy cebulowe i produkty z McDonald's.

Co można jeść w pociągu?

Jedzenie według połowy ankietowanych jest najlepszym sposobem na umilenie sobie podróży. Co w takim razie można spożywać w pociągu bez wyrzutów sumienia? Wszelkiego rodzaju drożdżówki oraz słone wypieki zostały uznane za najmniej uciążliwe. W wyborze przekąsek należy kierować się przede wszystkim tym, żeby nie miały intensywnego zapachu. 

A wy, jakie jedzenie uważacie za najgorsze? Podzielcie się opiniami w komentarzach. 

Więcej o: