"Polska Sahara" w międzynarodowym serialu. Pustynny krajobraz będzie udawał amerykański park narodowy

W Polsce, oprócz morskich i górskich krajobrazów, znajdziemy również takie, które mogą być porównywane z popularnymi lokalizacjami na całym świecie. Jedna z nich znajduje się na pograniczu województwa śląskiego oraz małopolskiego i okazuje się, że zwraca uwagę nie tylko turystów, ale i ekip filmowych.

Pustynia Błędowska, bo o niej mowa, znajduje się na pograniczu Śląska i Małopolski. Nazywa się ją także "polską Saharą", głównie dlatego, że jest to największe tego typu miejsce w naszym kraju. Liczy do 4 km szerokości i 10 km długości, a lotne piaski zajmują łącznie około 33 km kw. Ten niezwykły krajobraz zachwyca nie tylko Polaków. Niedawno pojawiła się tam również zagraniczna ekipa filmowa. 

Zobacz wideo Cud Podlasia wygląda jak wyspa na Pacyfiku

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Pustynia Błędowska jako White Sands

Jak poinformował portal olkusz.naszemiasto.pl, okolice słynnej Róży Wiatrów na Pustyni Błędowskiej pojawią się w międzynarodowym fabularyzowanym serialu dokumentalnym "Podzielony świat". Polska lokalizacja ma "wcielić się" White Sands, czyli amerykański park narodowy w Nowym Meksyku. To właśnie on słynie z przede wszystkim piaszczystych i białych pustyni. Jak się okazuje, takich widoków nie brakuje także w naszym kraju. 

W serialu będziemy mogli zobaczyć również m.in. Nową Hutę, Oświęcim, a także Katowice, które "zagrają" miejsca w Chicago czy Bennington College. Nie zabraknie również zagranicznych lokalizacji, takich jak Belgia, Luksemburg oraz Niemcy. 

Polska w serialu "Podzielony świat" 

Serial "Podzielony świat" w reżyserii Olgi Chajdas i Franka Devosa będzie składał się w sześciu odcinków, w których zobaczymy historię autentycznych postaci żyjących w latach 1939-1956. Aktorzy wcielą się m.in. w urzędnika partii komunistycznej Nikitę Chruszczowa, żonę komendanta obozu zagłady Hedwig Hess czy amerykańską fizyczkę jądrową Joan Hinton.

Więcej o: