Wiemy, gdzie Polacy chcą wypoczywać w wakacje 2023. Do tych miejsc wybiorą się prawdziwe tłumy

W tym roku Polacy postanowili nie czekać do ostatniej chwili i zaczęli rezerwować zagraniczne wakacje z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem. Jakie kraje będą tegorocznymi hitami? Zobaczcie, gdzie będziecie mogli spotkać prawdziwe tłumy naszych rodaków.

Ciepłe majowe dni sprawiły, że Polacy już nie mogą doczekać się letnich urlopów. Analitycy z serwisu eSky.pl postanowili więc sprawdzić, gdzie najchętniej chcielibyśmy wypoczywać podczas tegorocznych wakacji. Zobaczcie, jakie były najczęstsze wyszukiwania klientów na okres od czerwca do sierpnia 2023 roku. 

Zobacz wideo "Nie polecę, nie warto", czyli jak oszczędzić na wakacjach. Bronek radzi w "Co tak drogo"

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Włochy nie mają sobie równych

Zaskoczenia nie ma w przypadku najpopularniejszego wyszukiwania - Polacy od lat uwielbiają samodzielnie organizować wyjazdy do słonecznych Włoch. Nie zmieniło się to i tym razem - 27 proc. zapytań na okres od czerwca do sierpnia dotyczyło właśnie tego kraju. Jak zaznaczają analitycy, daje to o 3 proc. większy wynik niż w ubiegłym roku. Gdzie chcemy wypoczywać w Italii? Wśród kierunków królują takie miasta jak Rzym, Mediolan, Bari i Neapol. Dużą popularnością cieszy się też Katania i Palermo na Sycylii.

Drugie miejsce przypadło równie słonecznej Hiszpanii (21 proc. wyszukiwań). Polaków szczególnie interesuje urlop w nadmorskich miejscowościach, takich jak Barcelona, Alicante, Majorka czy Malaga. Podium zamknęła Grecja z wynikiem 13 proc. zapytań w analizowanym okresie. Wakacyjną podróż chcemy zaczynać w Atenach, na Korfu, Chanii oraz wyspie Rodos.

Te kraje będą królować w wakacje 2023

Na pozostałych miejscach uplasowała się Francja, Chorwacja i, co ciekawe, Stany Zjednoczone. Pierwszą dziesiątkę najpopularniejszych wakacyjnych kierunków zamknęła Portugalia, Bułgaria, Cypr oraz Malta.

Wielu może się zdziwić, że Polacy chcą rezerwować bilety do Paryża czy Nowego Jorku w okresie letnim. Taki wybór nie powinien jednak zaskakiwać, gdyż miasta te mogą być świetną bazą wypadową do innych regionów wypoczynkowych

- zwrócił uwagę Deniz Rymkiewicz, rzecznik prasowy eSky.pl.

Jak czytamy w komunikacie, Polacy planowali wakacje z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem, jeszcze przed majem, co pokazuje, że oferty last minute cieszą się coraz mniejszym zainteresowaniem. Obecnie chcemy wypoczywać jak najdłużej, w możliwie najniższych cenach,

Więcej o: