Zniżki dla seniorów w Polsce. Dzięki tym przywilejom podróżowanie będzie bardziej przyjazne dla portfela

Seniorzy chętnie wykorzystują wolny czas na zwiedzanie najpiękniejszych zakamarków Polski. Wsłuchują się w szum Bałtyku, podziwiają górskie krajobrazy i dbają o zdrowie w najpiękniejszych uzdrowiskach. Jednak aby jeszcze bardziej cieszyć się z wyjazdów, warto pamiętać, że można przy tym sporo zaoszczędzić.

Seniorzy w Polsce mogą liczyć na wiele zniżek zarówno na korzystanie z transportu miejskiego, jak i odwiedzanie różnego rodzaju instytucji. Pamiętając o tym, jakie przywileje wam przysługują, możecie sprawić, że podróżowanie będzie przyjemniejsze, tańsze i, co za tym idzie, może nawet i częstsze. 

Zobacz wideo Pani Janina zdradza przepis na szczęśliwe małżeństwo: Nie wolno się przeciwstawiać, a najpiękniejsze jest to, żeby małżeństwo się szanowało

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zniżki dla seniorów w Polsce. Tańsze podróżowanie

Wygodnym środkiem do podróżowania po Polsce jest korzystanie z pociągów. Jest to nie tylko szybka i komfortowa, ale i (w przypadku seniorów) ekonomiczna opcja. PKP Intercity przygotowało stałą ofertę dla wszystkich pasażerów, którzy ukończyli 60. rok życia. Mogą oni skorzystać z Biletu Seniora, czyli 30-procentowej zniżki na przejazdy pociągami wszystkich kategorii w pierwszej i drugiej klasie. Emeryci i renciści mogą także liczyć na jedną podróż w roku z 37-procentową ulgą.

Podczas pobytu w innym mieście często korzystamy z komunikacji miejskiej, by przemieszczać się między atrakcjami. Ogromnym udogodnieniem dla seniorów są więc przywileje z tym związane. W wielu miastach po ukończeniu odpowiedniego wieku mogą liczyć nie tylko na atrakcyjne zniżki, ale nawet na podróżowanie za darmo! Na przykład bezpłatne przejazdy przysługują w Gdańsku, Łodzi czy Krakowie po ukończeniu 70. roku życia. 

Tańsza kultura i rozrywka dla seniorów

Wczasowicze mogą także korzystać ze zniżek obowiązujących w muzeach, teatrach, galeriach sztuki, a nawet ogrodach zoologicznych. Dzięki temu mogą urozmaicić swoje wycieczki, nie wydając przy tym fortuny. Warto sprawdzić wcześniej stronę internetową danej instytucji, by uzyskać szczegółowe informacje na temat aktualnych cen biletów. 

Więcej o: